Vücut tipine göre bikini seçimi

Plaj giyimi seçerken hedefimiz omuzla kalçaların oranını dengelemektir. Kıvrımsız vücuda kıvrım verecek, fazla kıvrımlı vücudun hatlarıyla uyumlu olacak kesimler, desenler, renkler seçeriz.

DİKDÖRTGEN

Bel kıvrımı çok belirgin olmayan, kalçayla omuzları aynı genişlikteki Dikdörtgen vücut tipindeyseniz, tüm vücuda kıvrım kazandıracak asimetrik detaylar, volanlar, düzensiz, az tekrar eden desenler tercih edebilirsiniz.

\"\"


ÜÇGEN

Üçgen vücut tipi iseniz, omuzlarınız kalçalarınızdan daha geniş olduğu için, omuzları daraltarak kalçayla eşitleyecek kalın bikini üstü askıları kullanabillirsiniz. Desen veya dikkat çekici renkler kullanmak istiyorsanız üst beden yerine alt bedende bu parçaları kullanmak, dikkati alt bedene vererek geniş omuzlarınızı dengeler.

\"\"


ARMUT

Kalça ve basen bölgesiniz bedeninizin en kalın yeriyse, küçük göğüsleriniz ve ince bir beliniz varsa, ortaya çıkaracağınız ve vurgulayacağınız yer üst beden. Üst bedeni daha geniş gösterecek üstlerle, alt bedene göre daha hareketli, daha dikkat çekici renkte veya desendeki üst parçayla yapabilirsiniz.

\"\"


KUM SAATİ

Omuzlarınızla kalçalarınız aynı genişlikteyse ve beliniz belirginse Kum Saatisiniz. Bu nedenle bikini/mayo seçiminde omuzla kalçayı dengelemeniz veya belinize kıvrım vermeniz gerekmez. Bu durumda diğer bölgelerinizi oranlamaya yönelik bikini seçebilirsiniz.

\"\"

Göğüsleriniz büyükse, onları taşıyacak, aynı zamanda kıvrımlarınızla uyum içinde olacak bikiniler seçebilirsiniz. Askılarının kalın olması, göğüslerinizi daha iyi kaldırır, sarkmasını engeller.

Eğer büyük göğüslü bir Kum Saatiyseniz ama kalın askıları sevmiyorsanız, ortası daha kalın veya altında şerit desteği olacak bir model, göğüslerinizi destekleyebilir.

\"\"

OVAL

Oval vücut tipinde göbek bölgesi belirgin, omuzlar geniş, bacaklar vücuda göre incedir. Yüksek belli bikiniler bacak boyunuzu ortaya çıkarırken, kalın bikini askıları geniş omuzlarınızı bölecek, dikkatleri göbek bölgesinden uzak tutacak.

\"\"


MİNYON

Minyon bedenler, ince kemikli, 1,60’ın altında boylu, narin yapılılar için yüksek belli bikini altı hem yüksek belli bikiniyle bellerine kıvrım verecek, hem de bacaklarını daha uzun göstererek boylarını uzatabilirler.

\"\"