Motivasyonunuzu kaybettiğinizde yapılacaklar listesi

Hepimize olur bazen, kendimizi kötü hissederiz. Yoğun bir sınav dönemi veya yetiştirilecek projeler olabilir ve biz bu sorumlulukların altında ezilip, motivasyonumuzu yitirebiliriz. İşte bu anlarda hepimize iyi gelecek bazı temel şeyler vardır.

Yürüyüş

İçinizden hiçbir şey yapmak gelmiyor olsa da, yalnızca dışarı çıkmak bile size kendinizi iyi hissettirecek. Yapılan araştırmalara göre insanlar özellikle deniz kenarında yaptıkları yürüyüş sonrası kendilerini daha mutlu hissediyorlar.

Yakın arkadaşlarla sohbet

En yakın arkadaşlarınızla buluşup yemek yemek kadar iyi bir terapi bilmiyoruz. Hadi ne duruyorsunuz! Hemen arkadaşlarınızı arayın.

En sevdiğin müzikleri dinleme

Boşuna dememişler, müzik ruhun gıdasıdır diye! Evet, bu maddenin gerçekten bilimsel bir dayanağını da var. Sizde Spotifty’dan en sevdiğiniz listeyi açın ve bir süreliğine dünyayla bağlantınızı kesin.

Açık havada nefes alma

Tamam, bu bir klişe olabilir ancak derin nefes almak gerçekten sakinleşmenize yardımcı olacak. Kendinize her şeyin geçici olduğunu hatırlatın ve derin bir nefes alın.

Hayvanları sevin

İster evcil hayvanınız olsun ister sokaktaki dostlarımız, onlarla vakit geçirmek vücudunuzda mutluluk hormonu salgılatacak! Hayvanların yatıştırıcı etkisi, terapistlerin bile kullandığı bir yöntem.