Kitap Önerisi | Tünel

Hayatımda ki en büyük tutkudur okumak. Bu yüzdendir ki yazarlar dahi farklı özellikleri için okunur benim için kimisinin tutkusunu severim kimisinin aşk'a bakış açısını kimi karakterin olayları çözüş biçimini bu yazarın ise en çok betimlemelerini severim. Karakterlerin günlük Hayatlarını, güçlü oldukları kadar ortaya serilen yaralarını ütopik hikaye kahramanları yerine yaralarından geçmişlerinden sarılıp öpebileceğin insanları Binnur Şafak Nigiz romanların da bulursunuz.

"Biliyor musun şeytan ne zaman cennetin kapısından kafasını uzatıp bir meleğe gülümsese, o melek kapıyı onun suratına çarparmış. O yüzden şeytan güzel gülümseyen kadınları ağlatacak hilelere başvurmuş hep.Sonra bir gün güzel bir kadın ona gülümsemiş, hilesi avuçlarında yanmış; şeytan kendi ellerini yakmış."

Gelelim kitabımıza ;
Nurşan İs Tanyel annesinden babasından uzakta geçmişinde yaşadığı acıları hayal kırıklıklarını yüreğinin derinliklerine hapsetmiş kimseyi umursamıyor gibi görünen bir genç kız...
Hayatında en büyük tutkusu oyunculuk bu yüzden konservatuar da okuyor.

Bir gece çocuk farkında karşılaştığı bir yabancı bir daha hiç görmem diye süründüğü bir yabancı aniden hayatına giriyor. Korhan Arjen Alacahan...
İkilinin başka kimse yaşamasın dediği ortak yanları kalp kırıklıkları öyle yoğundur ki kısa sürede birbirlerinin çekimine kapılırlar.
Lâkin ortada çok ciddi sırlar vardır. İs çoğu zaman Korhan'a güvenerek her şeyi anlatırken bana göre Korhan gizemini korumakta ve ileri de sevdiği kızı kıracağını bildiği bir şeyleri saklamaktadır.
İçeriği hakkında çok fazla ip ucu vermek istemiyorum. Satırlarında kaybolduğuna zaman sadece duygularla okuyabileceğiniz yer yer acı çeken o küçük çocukları görebileceğiniz bir roman olduğunu anlayacaksınız.

Sevgiyle Kalın...
Takip için @tatlıcadininkitapligi