En iyi 3 netflix dizisi

Netflix dizi, film ve belgesel tutkunları için harika bir adres. Hal böyle olunca bir sürü seçenek oluyor. Bir film izleyeceğim diye Netflix’e giriyoriz fakat yarım saat hangisini izlesem, acaba güzel mi, zaman kaybı mı diye düşünüp duruyoruz. Herkes La Casa de Papel, How I Met Your Mother, You ya da 13 Reason Why dizilerini mutlaka bir yerde görmüş ya da izlemiştir. Fakat ben size bu popüler diziler dışında çok da popüler olmayan ama aynı zamanda bir o kadar da kaliteli olan diziler önereceğim! Hadi başlayalım.

\"\"1) GOOD PLACE

Birinci olarak listemin tek komedi dizisinden bahsetmek istiyorum. Baş karakterimiz Eleanor dizinin başında ölür ve kendini ahireti yansıtan, cennet olarak adlandırılan yerde bulur, yani “Good Place”. Fakat Eleanor kendisinin pek de iyi bir insan olmadığını bildiği için bir yanlışlık olduğunu ve başkasının yerine cennette bulunduğunu fark eder. Aksiliklerle, komikliklerle ve arkadaşlıklarla dolu bu tatlı diziyi mutlaka izlemenizi öneririm! Bakalım “The Good Place”i nasıl tasvir etmişler?

\"\"

2) BATES MOTEL

Listemin gerilim dizisine geldi sıra. Bates Motel psikolojik ve gerilim sevenler için en iyi tercihlerden biri! Birazcık beyin yakan, kimin iyi kimin kötü olduğunu anlayamadığınız bir dizi Bates Motel. Konusuna gelecek olursak, Norma ve oğlu Norman(isme bakın kadın oğluna nerdeyse kendi ismini koymuş, gariplik işte) yaşadıkları trajik olaylar sonucunda ufak bir kasabaya yerleşip bir motel satın alırlar. Moteli aldıkları andan itibaren bir sürü talihsiz olaylar yaşarlar. Zaten Norma ve Norman o kadar sinir bozucular ki diziyi izlerken onları boğasınız geliyor. Soluksuz izlediğim Bates Motel’i şiddetle tavsiye ediyorum!

\"\"3) REIGN

Listemin dönem dizisinde şimdi sıra. Reign, İskoçya Kraliçesi Mary’nin hayatı üzerine kurulu. 16 yaşında Fransa Kralının oğlu Francis ile evlendirilmek üzere Fransa’ya gönderilir. Hayatlarının hep mükemmel olduğunu düşündüğümüz Kral ve Kraliçelerin aslında o şekilde yaşamadıklarının önemli bir örneği Mary. Dizide aynı zamanda bolca aşk, entrika, cinayet yani bir sarayda olması gereken her şey var! Dönem dizisi hayranıysanız Reign’e bayılacaksınız!