Büyük Beden Hanımların Kıyafet Tercihi ve Dikkat Etmesi Gerekenler...

Büyük beden hanımların dikkat etmesi gereken bazı tüyolar vardır. Eğer ki bunlara değinecek olursak fazla kilolarınızı gizlemek istiyorsanız tercihinizi koyu renklerden yana kullanabilirsiniz. Kahverengi, siyah, lacivert, koyu bordo ve yeşil tonları büyük beden giyim tarzı için idealdir. Bu renklerde parçaları gardırobunuzda bulundurabilirsiniz.

Koyu renklerden hoşlanmayan bayanlar. Bu sezon koleksiyonlarda canlı ve pastel renkler var. Doğru kombinlerle pembeden maviye, mordan fuşyaya kadar birçok rengi üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Desenli kıyafetlerde yatay çizgilerden ziyade dikey çizgileri, asimetrik detayları tercih edin. Büyük desenlerden kaçının.Daha ufak detaylı desenler sizin daha iyi görünmenizi sağlar.

Bacaklarınız kısa ve kalınsa uzun etek boylu modelleri tercih edebilirsiniz. Basenli olan hamımlar boru paça pantolonlar tercih ederek basenlerini gizleyebilirler.

Göbeği olan hanımlar göbeğinizi kamufle etmek istiyorsanız göğüslere oturan, beli saran ve aşağıya doğru bollaşan ve hafif kiloş elbiseleri tercih edin.Gögüs problemi olan hanımlar kurvaze yakalar ve V yaka ları kullanırlarsa daha dar bir göğüs görüntüsüne sahip olabilir. Basenleriniz büyükse basenlere yapışan modeller yerine düz inen etekli elbiseleri kullanabilirsiniz.Bölgesel fazlalıklarınız belinizden aşağıdaysa etekli elbise alırken, belden oturmalı, kemerli, kısa kollu modelleri tercih edebilirsiniz.Kolları kalın olan hanımlar kesinlikle büzgülü drapeli veya balon kollar kullanmamalıdır..Daha düz dirsek üstü ve turuvakar kollar kullanabilirler. Vücudu sıkan değil saran iç çamaşırları kullanın.Sert ve kalın kumaşlar yerine akan kumaşlara ağırlık verin.Çünkü sert ve kaba kumaslar sizi zayıf göstermez aksine iri görünmenize neden olur.

Tayt ve kısa etek giyecekseniz, uzun bir pelerinle gizemli bir şekilde kombinleyebilirsiniz.Sade olan kıyafetlerinizi şık aksesuar ve takılarla canlandırın. Fakat göğüsleriniz büyükse, göğüslerin arasında biten uzun ve iri madalyon kolyeler takmamalısınız.Yaz aylarında Mayo tercihinizi tek parça mayodan yana yapmanız ideal olacaktır. Eğer bikini giymek istiyorsanız biraz yüksek kesimli, toparlayıcı, likralı modelleri tercih edin. Renk tercihiniz koyu ve mat renklerden yana olsun. Desenli olacaksa küçük desenlerden ve dikey çizgiler tercih edilmeli.

Kendi bedeninizden büyük ya da dar kıyafetler satın almayın. Beden ölçünüze göre alışveriş yapmalısınız. Aşırı geniş parçaların fazlalık daha kilolu görünmenize sebeb olur.Burnu kapalı ayakkabılar ayaklarınızı daha küçük, dolgu topuksa bacaklarınızı kalın gösterir. Tabiki kullanım rahatlığına göre ince topuklu ayakkabılar daha ince ve zarif bir duruş sergiler.

Büyük boy çantalar kilolu ve kısa boylu kadınlara uygun değildir.Görüntü fazlalığı yaratcağı için daha küçük çanta modellerini tercih etmelisiniz.Ana kural ise büyük beden bir hanım mutlaka kendi kilosu ve ölçüsüne göre alışveriş yapmalıdır.


Sevgilerimle


Oktay Seven