Mayıs Ayı Gökyüzü Enerjileri

5 MAYIS 2020

AY DÜĞÜMLERİ GÖLGE GEZEGENLER RAHU VE KETU İKİZLER YAY EKSEİNDE SEYRİNE BAŞLIYOR.

Ay Düğümleri (Rahu-Ketu ekseni) ruhsal sorunları anlamakta tespit etmekte doğum haritalarımızda bize eşsiz bilgiler verecektir.

Hint Vedik Astrolojisinde 9 gezegen veya Navgrahas vardır. Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Güneş, Ay ve Satürn'ün fiziksel olarak varlığı bulunan yedi gezegen. Hint astrolojisinde gölge gezegenler olarak kabul edilen Rahu ve Ketu'nun fiziksel oluşumu yoktur. Uzaydaki hayali noktalar, Kuzey ve Güney Ayın düğümleri olarak da bilinen astronomik noktalardır. Bununla birlikte, bu iki nokta gölge gezegenler, Hint astrolojisinde büyük önem taşıyor. Rahu ve Ketu, geçişleri bu gölge gezegenlerin yaşam trendlerimiz üzerinde son derece belirgin bir etkisi vardır. Her iki gezegen de Karma'mızın temsilcileri olup sonuçlarımızı yaptığımız işlere göre tam olarak karşımıza çıkartır. Rahu geleceğimizi belirtirken, Ketu geçmişi belirtir. Değişim, büyük dönüşümler dünyada olduğu kadar hayatımızın çeşitli alanlarında da gerçekleşir.

Tahmin edilemez, ani ve beklenmedik gelişmeler bunlar, hem Rahu hem de Ketu'nun yansımalarıdır. Beklediğinizde değişim gerçekleşecektir. Hazır olduğumuzda fırsatlar gelecektir. Bütün bunlar, içgüdülerimize dayanarak ilerlememizi ve kararlarımızı uygulamaya koymamızı sağlayan enerjilerdir.

Rahu ve Ketu - Sürekli Zorluklar Kozmik Ajanları gökyüzünün.
Rahu ve Ketu çoğunlukla zorlayıcı gezegenler olarak düşünülür ve bunlar hayatımıza büyük zarar vermek ve sorunlarımızı arttırmak için sınayıcıdır. Fakat Rahu ve Ketu kişinin karmasına ve tutumuna tam uyacak şekilde sonuç verme görevi gören mistik enerjileri barındırır.

Ay düğümleri sıkıntılar ve komplikasyonlar meydana getiriyorsa, geçmiş te yaptığımız yanlışlar zararların yansımalarıdır. Süreci doğru yönetmenin tek anahtarı SABIR’dır. Rahu bizi yeni ve modern şeylere götürürken, Ketu diğer taraftan güzel bir denge olmasını ve hayatımızda artık ihtiyaç duyulmayan şeyleri getirip bitirmemizi sağlar.

Rahu’da Ketu’ da geçiş yaptığı burcun içinde iyi bir şekilde yer alıyorsa, muazzam bir başarı ve muhteşem yararlar elde edebilirsiniz. Bizi korkularımıza götürüyor yüzleşmelere doğru sürüklüyorsa daha güçlü hale gelmemizi sağlıyor, böylece kişilik ve ruhumuzda büyük dönüşümleri de beraberizde getiriyor.

Bu geçiş yaptıklarımızın karşılığı olacaktır DİRİLİŞ BAŞLADI EKTİĞİMİZİ BİÇECEĞİZ! Her birimiz.

Her birimizin doğum haritasında yerleşmiş olan İkizler ve Yay burcu yerleşimleri var, Bu geçiş her birimizi etkileyecek.

İkizler / Yay ekseni, bilginin, dünyayı nasıl anlamlandırdığımızın eksenidir. Ancak İkizler ve Yay'ın bilgiye farklı yaklaşımları vardır.

İkizler (ve yönetici gezegeni Merkür) düşünme sürecimizi, bilgiyi nasıl işlediğimizi ve anlamlandırdığımızı mantıklı, gerçeğe dayalı bir bakış açısıyla yönetir. Gözlerini açıp etrafına baktığında, gördüklerine, duyduklarına ve dokunmalarına dikkat ederek, İkizler enerjisi ile analitik davranmaya başlarsın.

Bu yüzden güçlü İkizler yerleşimleri olan insanlar meraklı, entelektüel ve birçok ilgi alanına sahip olmaları ile bilinirler.

İkizler, yakın çevremizdeki insanlarla ilişkilidir - komşularımız, tanıdıklarımız, kardeşlerimiz ve geniş ailemiz, iş arkadaşlarımız ve günlük olarak etkileşimde bulunduğumuz diğer kişiler.

İkizler kısa gezilere, araba ile seyahat, otobüs veya kısa mesafeli tren gezilerine, ilköğretime, o anda bir beceri öğrenmeye ve bire bir ticari işlemlere bağlıdır.

Yay (ve yönetici gezegeni Jüpiter) İkizler'e benzer, ancak İkizler temalarını daha yüksek, daha soyut bir seviyeye taşır.

İkizler gözlerimizi açtığımızda gördüğümüz şey ise, Yay gözümüzü kapattığımızda gördüğümüz şeydir farklı konular ve alanlar arasındaki görünmez bağlantılar. İkizler bizim somut zihnimiz, Yay bizim soyut zihnimizdir.

İkizler gerçeğe dayalı düşünme, Yay sezgi, büyük resim düşünme. Myer Briggs kişilik tiplerini biliyorsanız, İkizler “ST” veya “Algılama / Düşünme” tipidir ve Yay “NT” veya “Sezgi / Düşünme” tipidir.

İkizler merakla tanımlanırsa ve her şeye yeni başlayanların zihniyle yaklaşırsa, Yay meraktan yoksun olabilir ve avantajları ve dezavantajları olan zorlu yolu izlemeyi tercih edebilir.

Yay, tekerleği yeniden icat etmek için zaman kaybetmez ve gerçekten çalıştığı kanıtlanmış olan şeylere bağlı kalarak zamandan ve enerjiden tasarruf edebilir, aynı zamanda dogmaya kurban olabilir ve kendilerini aşan paradigmalarda sıkışabilir.

Yay inançlarımızı yönetir . Evet, dünyada çalışmak için inançlara ihtiyacımız var, aksi takdirde, her yeni bilgiyi yeni başlayanların zihniyle değerlendirmeye çalışırken çok fazla enerji harcayacağız, ancak inancımız da asla sorgulamazsak düşmanlarımız olabilir.

Yay, etkileşim kurduğumuz insanlarla bağlantılıdır, zorunlu olarak günlük etkileşimimiz (İkizler) yoluyla değil, seçim yoluyla. Bunlar kitap yazarları, topluluk liderleri, yurtdışına seyahat ederken yankılanan kişiler veya çevrimiçi bulduğunuz öğretmenler ve mentorlardır.

Yay , farklı bakış açılarını keşfederek, noktaları birleştirerek ve egzotik kavramları veya kültürleri kucaklayarak bilgiyi genişletir . Bu yüzden Yay ve Jüpiter yabancılar ve yabancı kültürlerle ilişkilidir.

İkizler ve Yay, eğitim, din, gelenek veya yaşam tarzı gibi bilgi ve bilgi sistemlerini yönetir.

Fakat Yay burcu bize “din veya tarih kitaplarında bilmeniz gereken her şeyi bulursanız” derse, İkizler tıpkı Budha gibi, bizi “her şeyden şüphe etmeye ve kendi ışığımızı bulmaya” teşvik eder.
İkizler'deki Kuzey Düğüm, Yay'ta Güney Düğüm
İkizler'deki Kuzey Düğüm, önümüzdeki 18 ay içinde, içsel Yay'ımızın arka koltuğa oturmasına izin verirken “İkizler gibi olmayı” öğrenmek istediğimiz anlamına gelir.

Kuzey Düğümü İkizler'de ve Güney Düğümü Yay'dayken:Ekim 2001 - Nisan 2003Mart 1983 - Eylül 1984Ağustos 1964 - Şubat 1966Aralık 1945 - Ağustos 1947En az 18 yaşındaysanız, bu geçişi en az bir kez yaşadınız. O zaman hayatında neler olmuştu? Mayıs 2020'den Ocak 2022'ye kadar benzer temaların yeniden ortaya çıkmasını bekleyebilirsiniz. Bu İkizler-Yay bağlantılı temalar özellikle Güneş ve Ay Tutulmalarına sahip olduğumuzda ortaya çıkacaktır. Çünkü evet, Ay Düğümleri tutulmaları getirir . Ay Düğümleri İkizler ve Yay'tayken aşağıdaki tutulmalara sahip olacağız:6 Haziran 2020 - 15 ° Yay'ta Güney Düğüm Ay Tutulması (Güney Düğüm 29 ° Yay'ta)20 Haziran 2020 - 0 ° Kanserde Kuzey Düğümü Güneş Tutulması (Kuzey Düğümü 29 ° İkizlerdedir)4 Temmuz 2020 - Güney Düğüm 13 ° Oğlak Ay Ay Tutulması (Güney Düğüm 28 ° Yay)30 Kasım 2020 - 8 ° İkizler'de Kuzey Düğüm Ay Tutulması Kuzey Düğüm 19 ° İkizler'de)14 Aralık 2020 - 23 ° Yay'ta Güney Düğüm Ay Tutulması (Güney Düğüm 19 ° Yay'da)26 Mayıs 2021 - 5 ° Yay'ta Güney Düğüm Ay Tutulması (Güney Düğüm 10 ° Yay'ta)10 Haziran 2021 - 19 ° İkizler'de Kuzey Düğümü Güneş Tutulması (Kuzey Düğümü 10 ° İkizler'de)19 Kasım 2021 - 27 ° Boğa'da Kuzey Düğüm Ay Tutulması (Kuzey Düğüm 1 ° İkizlerdedir)3 Aralık 2021 - 12 ° Yay'ta Güney Düğüm Güneş Tutulması (Güney Düğüm 1 ° Yay'da)Bu tarihlere dikkat edin, çünkü önemli olayların olması muhtemel. Doğum gününüz bu tarihlerden birinde ise veya güneş tutulması derecelerinde kişisel gezegenleriniz (Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars) veya açılarınız varsa 2020-2022'de İkizler'deki Kuzey Düğüm ve Oğlak'ta Güney Düğüm. Ayrıca, (yaklaşık) 18, 37, 55 veya 74 yaşındaysanız , Kadersel döngülere hazır olun , bu da kaderiniz yönünde zahmetsizce hareket ettiğiniz bir zaman anlamına geliyor. Kader olayları ve kader ilişkileri sizi bekliyor.

İkizler'deki Kuzey Düğümün ve Yay'daki Güney Düğümün geçişi, yaşamınızın İkizler ve Yay tarafından yönetilen alanlarına doğum haritanızda yerleşmiş (evlerine) bağlı olarak sizi bir şekilde etkileyecektir. Doğum haritanız hakkında hiçbir şey bilmeseniz bile, bu yazıdan hatırlamak istediğiniz bir şey varsa doğum haritası analizinizi yaptırmanız faydalı olacaktır. Daha fazla İkizler özellikli nitelikleri kucaklamak ve artık hizmet etmeyen Yay niteliklerini bırakmak akıllıca olacaktır. Ayrıca tutulmalar sırasında hayatınızda neler olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu olaylar ileride hayatınızda önemli bir rol oynayacaktır.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...
Dr.Astrolog Şenay DEVİ