Düğün hazırlıklarında son kontroller

Wedding Festival’den yeni bahsettik ama ya düğün detaylarını araştırma kısmını çoktan geçmiş olan çiftler?  

Düğününe çok az bir zaman kaldı ve kafanda birçok şey var toparlayamıyorsun. Bu işler nasıl yetişecek dediğini duyar gibiyim. Özel günlerde plansızlık ve koşuşturmadan önemli detaylar maalesef atlanabiliyor. Bu da zaman geçtikten sonra şöyle bir geriye baktığında insana “keşke” dedirtebiliyor. Hatta hafif bir koordinasyonsuzluk hissiyatı ile birlikte. Güzel bir check – list ile bu her kafadan bir ses çıkan dönemden kolayca kurtulabilirsin.

 

Öncelikle sana tavsiyem:

Her şeyi kendin yapma, iş bölümü yap, nedimelerin bugün için var!

 

 

Gelinler için
Davetli listesi son kontrolü ve davetiyelerin misafirlere ulaşmış olması.

Son gelinlik provası! (Bu çok önemli, içine sinmeyen detaylara müdahale için moda evin ile son buluşman olabilir)

Önemli bir tüyo! Gece sonunda yaptırdığın el çiçeğini değil başka bir çiçek atmalısın. Öncesinde bunu yaptırırsan kendi el çiçeğin sana güzel bir hatıra olarak kalmış olacak.

Mekan ve organizatör firman ile son detayları görüşmen için bir koordinasyon toplantısı.

Arkadaşların ne durumda acaba? Onlara “gelinin kız kardeşi” görevlerinden öncesinde bahsetmelisin!

Gelin ayakkabısı. (Genelde hep en sona kalan ve birçok gelini son anda uğraştıran küçük ama önemli bir detay. Rahat ve hafif topuklu olmalı.)

Güzellik merkezinde saç ve makyaj provası yaptırmalısın.


 

Damatlar içinTerzilik işlere son hafta bir nokta koyulmuş olmalı.

Baş yardımcıyı seçmek. (Çünkü gelinlerin nedimeleri aylar önceden belli olsa da erkekler bu konularda arkadaşlarını hep son anda bilgilendiriyor.)

Her detayı geline bırakmak olmaz. Fotoğrafçı ile son görüşmeyi yapıp saat bilgilendirmesi gibi küçük detayları son güne bırakmamak gerek.

Damat tıraşı ve saçlarını yaptıracağın kuaför her zaman gittiğin yer olmalı! (Erkekler önemsemiyor sanılsa da onlar için gittikleri kuaför çok önemli.)

Gelin arabasının süsletileceği yer önceden belirlenmeli.

Düğün günü için yedek gömlek mutlaka alınmalı.

Detaylar önemlidir fakat genelde hayatı tümüyle etkileyecek şeyler olmazlar. Bunu akıldan çıkarmadan ufak aksilikler olsa da en özel günün doyasıya tadını çıkarmalı...