Haftalık burç yorumları | 12- 18 Ağustos 2019

Şans, bereket, eğlence ve aşk dolu bir haftayı geride bıraktık. Pozitif etkilerin hala devam ettiği, bayramın ve tatilin tadını çıkarıp, keyifli zamanlar geçireceğimiz bu hafta da güzel gündemler bizleri bekliyor olacak.

Aslan burcunda birçok gezegenin bir araya gelmesi hayatın keyif verici yanlarını destekliyor. Bu süreçte iddiamız artıyor, daha hayat dolu ve güçlü hissediyoruz kendimizi, özgüvenimiz ifadelerimize yansıyor. Bunlarla birlikte 15 ağustos

Perşembe günü kova burcunda bir dolunay da gerçekleşiyor. Bu durumun aslan burcunun tam karşısında gerçekleşmesi keyif aldığımız alanlarla ilgili kararsızlık içinde olmamıza neden olabilir. Odaklandığımız, keyfi olarak yöneldiğimiz ve işimize gelen her durumun karşısında ihmal ettiğimiz bir konu olduğunu gösterecek bize bu dolunay.

Sadece kendimize odaklanmak ilişkilerimizde sorunlar yaşatabilirken, başkaları için harcadığımız yoğun enerji ve fedakârlıklar da kendimize haksızlık etmemize neden olabilir. Hayatımızda ben ve başkaları dengesini korumamız gerektiği vurgulanıyor bu dönem.

Bu hafta ilişkilerde duygu patlamaları yaşayabilir, daha asi bir duruş sergileyebilir ve benzer durumlara maruz kalabiliriz. Sorunlu ilişkilerde de birçok konunun netleştiği, kapandığı olumlu ya da olumsuz durumlar yaşanabilir.

Maddi konularda harcamalarınızdaki artışı dengelemeniz gerektiğini de söylüyor gökyüzü. Benim param, senin paran konuları da gündeminizde olabilir. İş, kariyer, ev, sağlık, aşk, eğlence gibi birçok alanda istek ve tercihlerimize ayar çekmek hepimiz için çok doğru bir karar olur.

Haftanın tüm güzelliklerini kabul edip dengeyi koruduğumuzda keyifli zamanlar kaçınılmaz olacaktır, değerlendirin bu zamanı :)
Herkese çok mutlu bir bayram dilerim.

HAFTANIN TAVSİYESİ

  • Her konuda dengeyi koruyun.

YÜKSELEN KOÇ
Aşk ilişkilerinde şanslı etkilerin hâkim olduğu bu hafta sevdiğiniz insanla tatil planlayabilir, kendinizi romantizmin büyüsüne kaptırabilirsiniz. Çocuklarınızla iletişiminiz de güçlü olabilir, onlarla bolca ve verimli vakitler geçirebilirsiniz. Zevk aldığınız her türlü aktivite ya da hobilerinizle ilgili girişimlerde olumlu etkiler söz konusu. Kendinize odaklandığınız bu dönem sosyal çevrenizi ihmal etmiş, dost ve arkadaşlarınızdan uzak kalmış olabilirsiniz. Onlardan gelecek sitemler ya da duygusal tepkiler olabilir bu hafta ama yapacağınız planlarla sorunları çözüp, güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Sosyal çevrenizle gerçekleştirdiğiniz projeleri tamamlayabilir, aktivist yanınızı ortaya çıkaran eylem ve organizasyonlara katılabilirsiniz. Bu hafta harcamalarınıza dikkat edin.

YÜKSELEN BOĞA
Ailenizle vakit geçirebilir, büyükleri ziyaret edebilir, evinizde bolca misafir ağırlayabilirsiniz. Yaşam alanınız ve aile kavramlarının ön planda olacağı bu hafta kariyerinizle ilgili konuları da ihmal etmemeniz gerekiyor. Bayram sonrası işlerinizle ilgili konularda belirsiz durumlar ortadan kalkabilir, beklediğiniz bir iş sonuçlanabilir ya da bekleyen projeleriniz onay alabilir. Başarınızın arttığı ve emeklerinizin karşılığını almaya başlayacağınız bu hafta kendinizi göstermekten çekinmemelisiniz. Annenizle ilgili konular da gündeminiz olabilir ya da netlik kazanabilir bu hafta.

YÜKSELEN İKİZLER
Yakın çevreniz, akraba, komşu veya kardeşlerinizle planlar yapabilir, kısa seyahatlere çıkabilir ya da ticari girişimler içinde olabilirsiniz. Sosyal medyayı da aktif şekilde kullanacağınız bu hafta gerçekleştirdiğiniz eylemlerde tatmin olmayıp farklı arayışlara da girmeniz de mümkün. Eğitiminizle ilgi girişimlerde bulunabilir, yurt dışına çıkmak isteyebilir, ufkunuzu açacak size yeni fikirler verecek arayışlar içine girebilirsiniz. Yurt dışından gelecek haber ya da akrabalar sizi iyi hissettirebilir ya da uzak yerlerden kuracağınız bağlantılar hayatınıza katkı sunabilir bu dönem. İnançlarınızla ilgili sorgulamalarınız netlik kazanabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ
Miras, nafaka ya da başkasından gelecek parayla ilgili konularda belirsizlikler ortadan kalkabilir. Kredi çekebilir veya eşinizden parasal destek alabilirsiniz. Maddi konularda şanslı olduğunuz bu hafta gündeminiz harcamalarınız ya da kazançlarınız olabilir. Fazla para harcayabilir ya da aşırı kontrollü davranabilirsiniz. Kendinize keyif için fırsat vermeyi unutmayın bu dönem, yaşamın tadını çıkarın. Ödediğiniz paraya değil, aldığınız hazza ve anın güzelliğine odaklanın. Eşinizle benim param, senin paran tartışmasına asla girmeyin.

YÜKSELEN ASLAN
Enerjiniz ve özgüveninizle kendinizi çok iyi ifade ettiğiniz bu hafta sözünüzü dinletiyor ve insanları etkiliyorsunuz. Dikkatlerin üzerinizde olduğu bu hafta kendinize ve isteklerinize bencilce odaklanmak eşinizle sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Çatışma içinde olmamak adına ortak kararlar almalı, sevdiğiniz insanın tercihlerini düşünmeli ve onunla bolca vakit geçirip sorunları çözmelisiniz. Dengeyi koruduğunuzda aşk hayatınız hayli neşeli geçebilir, çok güzel anlar ekleyebilirsiniz hayatınıza. Evlenme kararı da alabilirsiniz. Sağlığınızı önemseyin bu hafta.

YÜKSELEN BAŞAK
Bayramı aileniz ve çocuklarınızla sakin bir şekilde geçirip kendinizi dinlendirebilirsiniz, ruhsal olarak yorgun olduğunuz bu dönem kısa bir tatil size iyi gelecektir. Çalışma ya da rutin hayatınızda düzenlemeler içinde de olabilirsiniz bu hafta. Günlük hayatınıza katmak isteyeceğiniz kişi ya da durumlarla ilgili kararlar alabilirsiniz. Çalışma hayatınızda gerçekleşmesini beklediğiniz değişiklikler olabilir, işlerinizde düzenlemeye gidebilir, çalışanlarınızla yolları ayırabilir ya da yeni çalışan alabilirsiniz. Başkasının işinde çalışanlar iş değişikliği yapabilir. Bu dönem ruhsal ve fiziksel sağlığınıza oldukça dikkat etmelisiniz. Diyete ve tedaviye başlamak, alternatif tıptan faydalanmak ya da spiritüel çalışmalar yapmak için oldukça uygun bir zaman.

YÜKSELEN TERAZİ
Sosyal alanda fazla ortada olduğunuz ve bu durumun size birçok fayda ve fırsat sunduğu şanslı bir dönemdesiniz. Bu ortamlarda aldığınız destek ve iltifatlar sizi sevgiliniz, çocuklarınız yada gerçekten zevk aldığınız konulardan uzaklaştırabilir.. Maddi manevi takdir edilmenin verdiği sarhoşluk dengenizi biraz bozabilir ve ilişkilerinizde sorunlara neden olabilir. Birlikte olduğunuz insanı ihmal etmiş olmanız ya da sizinle yalnız kalma isteğini geri çevirmeniz duygusal krizler oluşturabilir. Bu dönem eşiniz ve çocuklarınızla geçireceğiniz vakitten çalmadan planlar yapmalı ve eksikleri kapatmalısınız.

YÜKSELEN AKREP
Kariyerinizde aktif olduğunuz bu dönem sizi evinizden ve ailenizden uzaklaştırmış olabilir. Bu hafta ev ya da ailevi konularla ilgili önemli durumlar yaşanabilir. Yeni bir ev ya da taşınma kararı içinde olabilirsiniz. Aile fertleriyle iletişimini arttırmalı özellikle büyükleri ihmal etmemelisiniz bu dönem. İş ve ev dengesini kuramazsanız kırgınlıklar yaşayabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerde sözlerinize dikkat etmeli, agresif bir tutum sergilememelisiniz.

YÜKSELEN YAY
Bir süredir elde ettiğiniz yeni bakış açıları ve fırsatlarla, kendinizi fikirsel olarak hayli beslediniz. Gezdiniz, deneyimlediniz, vizyon elde ettiniz. Yaşadığınız tecrübeleri yakınlarınızla paylaşma onlara aktarma zamanı şimdi. Eş, dost akraba ile bir araya gelmeli ve onları ihmal etmemelisiniz. Edindiğiniz bilgileri ticari girişimler yapmak için de kullanabilirsiniz bu hafta. Yakın çevrenizden önemli haberler alabilir,  kısa gezilere çıkabilir, bilgi sahibi olduğunuz konularda eğitimler verebilirsiniz. Para konuları sizi biraz baskılıyor olabilir.

YÜKSELEN OĞLAK
Başkalarından elde edeceğiniz kazançlar, yatırımlar, krediler haftaya hâkim olan konulardan. Bununla birlikte kendi parasal durumunuzla ilgili değerlendirme ve sorgulama içinde olacağınız bir döneme de girdiniz. Parasal konu ve projelerin netlik kazandığı, belirsizliklerin ortadan kalkacağı bu haftayı iyi değerlendirin. Aileniz, çocuklarınız ve birlikte olduğunuz insanın sorumluluğunu maddi manevi üstlenmeniz gerektiğini de unutmamalı, onlara gereken özeni göstermelisiniz. Yakın çevrenizle birlikte vakit geçirerek güzel zaman geçirebilir, rahatlayabilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA
İlişkinizde yapıcı ve fedakâr bir tutum içinde olduğunuz bu zamanlar, eşinize harcadığınız emek ve enerjinin sizi yorduğunu hissedebilir, duygusal bir çatışma içine girebilir, karşı tarafı bencillikle suçlayabilirsiniz. İsteklerinizin önemsenmediği düşünebilir, kendinizi ihmal edilmiş hissedebilirsiniz. Duygusal olarak hassas olduğunuz bu dönem ilişkinizle ilgili belirsiz durumlar netleşebilir, ilişkiye tamam ya da devam kararı alabilirsiniz. Çatışma içinde olabileceğiniz bu hafta tamamlayıcı,  sonlandırıcı etkiler hâkim olacağından, çözüme ulaşmaya çalışmalısınız. Sakin kalmalı ve birbirinizi anlamak için çaba harcamalısınız.

YÜKSELEN BALIK
Yoğun duygular içinde olacağınız bu hafta, bilinçaltınız yüzeye çıkabilir, çok net rüyalar görebilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel olarak hassas olacağınız bu dönem sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Özellikle haftanın son günleri kötü alışkanlıkları bırakmak, diyete başlamak için uygun zamanlar. Rutin hayatınıza harcadığınız eforu kendinizi iyileştirip onarmak için de sarf etmelisiniz. İşinizle ilgili yeni kararlar alabileceğiniz bu hafta, çalışma ortamınıza da şanslı etkiler söz konusu. Bu dönem gizli sırlar açığa çıkabilir.