Dr. Astrolog Şenay Devi'den 17- 23 Şubat Haftalık Burç Yorumları

KOÇ:

İletişimin gezegeni Merkür geri harekette bu hafta boyunca kişisel güvenliğiniz ile ilgili konularda dikkatli olmalı ertelenen işlerinizin takipçisi olmalısınız. Taşınma yerleşim değişikliği gibi konularda aksamalar yaşanabilir. Paniğe kapılmadan eksikleri tamamlamak için sabırlı hareket etmelisiniz. İş hayatınızda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Başvuruda bulunup cevap alamadığınız işleriniz tekrar gündeminize gelebilir olumlu gelişmeler ile sevinebilirsiniz. Özel yaşamınızda ise karşılıklı fedakarlıklara dayalı bir beraberliğiniz varsa 3. şahıslardan kaynaklanan sorunları çözüme kavuşturarak huzuru yakalayabileceksiniz. Bu hafta eş ya da sevgilinizin hukuki bir sorununun çözüme kavuşması ile sevinecek maddi rahatlamalar deneyimleyebilirsiniz. Bekar Koçlar eski eş ya da sevgilinizin geri dönüş talebi bir an için ruhunuzu okşasa da yanlışları tekrar etmemeye dikkat etmelisiniz.

BOĞA:

Gökyüzü hareketli enerjiler ile dolu bu hafta. Kafanıza takıp dert ettiğiniz konulardan uzaklaşacak diplomasi ve akılcı yaklaşımı birleştirip size sorun çıkaranlara karşı tutumunuzu değiştirmenin avantajlarını yaşayamaya başlayacaksınız. İletişimin gezegeni Merkür geri harekette. Sizleri derin bir uykudan uyandırıp gözünüzden kaçan pek çok şeyi fark etmenizi kendinizi ruhsal ve fiziksel olarak yenilemeniz gerektiğinin idrakinde olmanızı sağlayacak. Bu durum iş ve eğitim hayatınızda dağılan dikkatinizi toplarken yapmanız gereken girişimlerde daha cesur olmanın avantajları ile karşılaşacaksınız. Özel yaşamınızda ise devam eden bir beraberliğiniz varsa birlikteliğiniz fikren ruhen bedenen daha keyifli bir hal alacaktır. Birbiriniz ile iletişiminizde ki dürüstlük karşılıklı fikir alışverişleri ilişkinizi daha da ciddi ve güvenilir bir noktaya taşırken iş hayatlarınızda da ortak girişimler gerçekleştirebilir olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

İKİZLER:

Yönetici gezegeniniz Merkür geri harekette ki seyrine başlıyor. Haftanın ilk gününden ortasına kadar resmi daireler ile ilgili işlerinizde başkalarından kaynaklı hataların ortaya çıkması ile zorlanabilir zamanında yapılmamış işlemlerden dolayı maddi ve kanuni sorunlarla baş etmekte zorlanabilirsiniz. Dikkatli ve sabırlı olmalı öfkeyle işlerinizi yoluna sokamayacağınızın bilincine varmalısınız. Bu hafta ailevi konularda da düşüncelerinizin ne kadar yanlış olduğunu anlayacağınız durumlar söz konusu olabilir vicdanen kendinizi huzursuz hissedip başkalarına itibar edip aile bireylerinize haksız bir tutum sergilediğiniz için üzülebilirsiniz. Halen elinizden bir şeyleri düzeltmek geliyorsa harekete geçin ve durumu düzeltin. Özel yaşamınızda ise geçmiş ilişkiler ile ilgili dedikodular iyi niyetli olmayan arkadaşlarınızın söylemleri ile birleşip ilişkinizde huzursuzluklara yol açabilir sizlere önerim kimseye bu hakkı vermeyin bu tarz yaklaşımlarda bulunanlara sert tepki vermekten çekinmeden ilerleyin. Hafta sonuna doğru aşk hayatınızda eş ya da sevgilinizin pozitif tutumundan kaynaklı olumlu enerjiler sizleri güvende hissettirecektir. Bekar İkizler sizler de uzun zamandır ilgi duyduğunuz kişiden gelecek sevgi dolu bir adımla yeni bir beraberliğin heyecanını deneyimleyebilirsiniz.

YENGEÇ:

Gökyüzü sizler için önemli enerjileri barındırmakta.Kendinize yabancılaştığınız başkaları için yapıp kendiniz için yapmadığınız pek çok şeyin farkına vardıracak sizleri. Özellikle duygularınız eş ya da sevgiliniz ile yakınlar arkadaşlar ile ilgili konularda yok saydığınız pek çok şeyin farkına varacağınız enerjiler hakim. İlişkinizde sorunlar karşı tarafın fevri çıkışlarına anlam verememenizden kaynaklanıyorsa onun bu tavrının altında neler olduğunu anlamaya çalışmalı hissettiklerinizi düşüncelerinizi daha net bir şekilde paylaşıp her ikiniz içinde doğru ve yanlışın ne olduğunu bulmak için çabalamalısınız. Haklı çıkmaya değil duyguları yok saymadan olumlu bir şekilde yaşamaya çalışmak için en doğru yol bu olacaktır. Sevginizi göstermeli başkalarının mutluluğunuzu bozmasına izin vermemelisiniz. Özel yaşamınızda dengeleri sağlayıp huzur bulmak istiyorsanız şayet. İş hayatınızda ise geçmişte zarar gördüğünüz kişiler devam eden Merkür geri hareketinin yansıması olarak karşınıza gelebilir gerçekleri görün ve sizi başarız ve mutsuz kılacak olay ve kişilere karşı tepkilerinizi ortaya koyun.

ASLAN:

Gökyüzü uyanışa geçiriyor sizleri. Ruhunuz diriliyor yaşama sevincinizi yeniden kazanıp hayatınıza yeni bir yön vermek için yapabileceklerinizin farkına varmaya başlıyorsunuz. Bu uzun döngü de ruhsal psikolojik ve bedensel olarak yaşadığınız sorunların aşılabilir olacağının da farkına varmanız gerektiğini belirtmek isterim. Pek çok bilinçaltı korkunuzu gelecek kaygınızı bu transit altında yenebilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle geçmişte yaşanan travmalar ailevi ya da özel yaşamınız ile ilgili kendinizi suçlu hissedip sizi yaşayacağınız güzelliklerden alı koyan belki senelerce kendinizi baskıladınız suçladınız sorumlu hissedip haksızlık yaptığınızı düşünüp kendinizden çaldınız. Dengeler değişiyor şimdi sizden çalınanları alma zamanı pek çok konuda suçlu değil haklı olduğunuzu öğreneceğiniz gelişmeler ile karşı karşıyasınız. Şimdi uyanan ruhunuzu aşka yeni işlere gelişmelere hazır kılmalı. Başkaları için yaşamayı bir yana bırakıp kendiniz için sizi seven değerli hissedenler ile maddi manevi zenginlikler içinde yer almak için çabalamalısınız. İş hayatınızda sorunların aşılabilir olduğuna inanmaya başlamanız ile birlikte haftanın ikinci gününden itibaren yaşanan gelişmeler ile sürpriz değişimler ile karşılaşabilirsiniz. Kendinize güvenin kendinizi sevin sizi seven özel insanların söylemlerini dikkate alın ARKANA BAKARAK GİDECEĞİN YOLDA YÜRÜYEMEZSİN bu bilinç size yeni bir süreci getiriyor. Duygularınızı özgür bırakın zekanıza güvenin ve hayata yolcu olmak için gözünüzü budaktan esirgemeden ilerleyin.

BAŞAK:

Bu hafta yönetici gezegeniz Merkür’ün geri harekette olması sizleri fazlası ile zorlayabilir. İş ve eğitim hayatınızda başarılı olmak düzeni korumak için her zamankinden çok fazla emek ve mücadele vermeniz gerekebilir. İş hayatınızda hiç beklemediğiniz kişilerin meydan okumaları ile karşılaşabilirsiniz. Çalışanlarınız ya da yönetici konumunda ki kişiler ile sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kontrollü olmalı olanı biteni anlamadan tepkilerinizi ortaya koymamalısınız. Haftanın ikinci gününden itibaren ortaya çıkacak gelişmeler aleyhinize olan pek çok şeyi lehinize döndürecektir. Bu hafta hukuki ve finansal konularda önemli işleriniz gecikebilir paniğe kapılmayın ve otorite konumundaki kişiler ile bu konular ile ilgili tartışmalardan kaçının. Özel yaşamınızda ise eş yada sevgiliniz ile dostlarınız ile bir arada olmak her ikinize de iyi gelecektir yorgun ruhunuzu dinlendirirken duygusal bağınız da daha iyi bir noktaya gelecektir. Bu hafta dikkat etmeniz gereken konulardan bir diğeri ister bay ister bayan BAŞAK burcu olun cinsel hastalıklar mideniz ve bağırsaklarınız ile ilgili hassasiyetleri önemsemeniz olmalı.

TERAZİ:

Gökyüzü bu hafta, maneviyata ilginizin artacağına psikolojik olarak rahatlamanın önemini daha once önemsemediğiniz kadar önemseyeceğinize işaret etmekte. Bunu yapmak sizleri pek çok konuda netleşitirp rahatlatacaktır. İş hayatınızda ise cevabını aradığınız konularda yaşanacak gelişmeler ile ertelediğiniz kararlarınızı uygulamaya geçme imkanı elde edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, Merkür ünde geri harekette olması ile bu hafta finansal konularda dalgalanmalar yaşayabilir ödenmesi kesin olan bekletilerinizin gecikmesi ile zorlanabilirsiniz. Bu hafta önemli anlaşma ve sözleşmelerden uzak durmanız faydanıza olacaktır. İş değişikliği tanıtım gibi konularda da hafta boyunca acele etmemelisiniz. Özel yaşamınızda ise kızgınlıkla kararlar almamalı biten bir ilişkiye şans vermek ya da sevgi dolu bir beraberliği kıskançlıklarınızdan dolayı bitirmek gibi keskin yaklaşımlarda bulunmamalısınız.

AKREP:

Gökyüzü finansal konularda anlık kararlar ve girişimlerde bulunmamanız için uyarıyor sizleri. Ayrıntıları önemsemeli özellikle bu hafta uzun vadeli kredi başvurusu ya da yatırıp planlarınızda dikkatle hareket etmelisiniz. Merkürün geri hareketi yanlış kararlar ile hem kendinizi hem de başkalarını finansal olarak zor durumda bırakabileceğiniz durumlara karşı uyarıyor sizleri. Dikkatli olun hızlı kazanımlar elde edeceğinizi düşündüğünüz işlerden kaçının kazanımlarınız alt üst olabilir ve kayıplar ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu hafta arkadaşlarınızın kendi çıkarları için dayatmaları ile fikir ayrılıkları uyuşmazlıklar sizleri bir hayli zorlayabilir. Başkalarına yardımcı olurken kendi doğrularınızdan uzaklaşmamalı gerçekle yalanı birbirine karıştırmamalısınız. Görünen köy kılavuz istemez. Hayal ettiklerinize değil gerçek olana odaklanın. Bu hafta Keskin nesnelerle mutfak eşyaları gibi uğraşırken dikkatli olun ev ve iş kazaları söz konusu olabilir. Bu hafta mümkün olduğunca borç para alışverileri ve kredi almaktan uzak durmaya çalışın. istemeyeceksiniz. Aşk hayatınızda ise kimsenin etkisi altında kalmamaya dikkat etmeli var olan birlikteliğinizi küçük şeylere takılıp kalıp her ikiniz içinde zor bir hale getirmelisiniz. Özellikle iki tarafında ailelerinin baskıcı tavırlarından dolayı ilişkiniz yara görsün istemiyorsanız bunu yapmalısınız. Bekar Akrepler ise yeni tanıyıp etkilendiğiniz kişiye karşı duygularınızı göstermekten korkmamalısınız.

YAY:

Bu hafta geri harekette olacak Merkür iletişimle resmi daireler ve hukuki konularda dikkatli olmanız için uyarıcı enerjileri barındırmakta. İş takibinizi iyi yapmalı bu alanlarda gözden kaçacak şeylerin sizi zor durumda bırakacağının bilinci ile disiplinli olmalısınız. Aksi halde alacaklarınız işle ilgili haklı olduğunuz konularda haksızlıklar yaşanabilir. Bankacılar yazarlar ticaret ile ilgilenen yay burçları bu hafta anlaşma sözleşme yapılandırma gibi konularda ekstra dikkatli olmalılar. Pozitif enerjiler ile psikolojik ve bedensel rahatsızlıklarınızın şifalanmaya başlıyor olması. Üzerinizde ki ölü toprağından kurtuluyorsunuz. Önceliklerinizi yeniden yapılandırarak kendinizi özgürleştireceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız. Bu hafta ortasından itibaren ek işler yapabilme fırsatları ile karşılaşabilirsiniz kazanımlarınızı arttırmak için iyi değerlendirin. Özel yaşamınızda ise aşkla büyük imtihanlardan geçmiş bir Yay burcuysanız eğer İLAHİ ADALET sizden yana işlemeye başlıyor terazinin dengesinde haklılığınız ortaya çıkıyor ve siz karanlıklardan sonra beyazı bulabilmenin güzelliklerinin farkına varmaya başlıyorsunuz. Bu hafta bekar ve ilişkisi olmayan Yaylar gerçek dostlarınız aracılığı ile tanıyacağınız biri ile uzun sohbetler gerçekleştirerek yıllardır tanıyor hissine kapılarak yeni bir beraberliğin ilk tohumlarının atılması ile yeni bir sürecin içine girebilirsiniz. Evli Yaylar ise eşinizin yakınlarından gelecek sözlü saldırılara karşı tepkisiz kalmamalısınız.

OĞLAK:

Gökyüzü düşünceleriniz davranışlarınız ile geçmiş ile gelecek arasında ki köprüyü yeniden inşa edebilme şansı veriyor sizlere farkındalığınız doğrultusunda bu enerjiler altında sağlığınız daha iyi olacak ve enerji düzeyiniz her geçen gün yükselecek. Şimdi seçin ruhunuzda ki İyi tarafı mı yoksa kötü tarafı mı besleyeceksiniz. Kararınız sürecin mimarı olmanızı sağlayacak. İş ve eğitim hayatınızda çaba gösterdiğiniz konularda şu anda olduğundan daha yüksek bir başarı seviyesi yakalayabilirsiniz. Merkürün geri hareketi ile aile ve işleriniz ile ilgili geçmişten gelen sizi üzen sorunlarınız varsa, yaşanan gelişmeler ile bunlara çözüm getirebileceksiniz. Kısa mesafeli yolculuklar da dikkatsizlik sonucu sorunlar yaşayabilirsiniz. Dalgınlığa neden olacak her şeyden uzak durun bu hafta. Özel yaşamınızda ise yaşattıklarınızı yaşayacağınız enerjiler hakim gökyüzünde. Devam eden birliktelik ya da evliliğiniz ile ilgili keskin de
ğişikliklerden ani kararlar almaktan uzak durmalısınız.

KOVA:

Bu hafta İş ve eğitim hayatınızda her şeyi tek başınıza yüklenmek yerine başkalarından yardım ya da kaynak kabul etmenin sizi zayıf düşürmediğini kabullenmek zorundasınız. Bunu yaptığınızda yükleriniz hafiflediği gibi pek çok zorlu engeli de aşabileceksiniz. İş ve eğitim hayatınızda ileriye yönelik pek çok deneyim seçenek söz konusu olabilir sizler için ve yeni fikirlerden korkmadan hareket edin. Tabi bunları değerlendirirken güvenlik ve güvenilir kişiler ile yol almanız gerektiğinin bilincinden de uzaklaşmamalısınız. Gökyüzünde ki bu önemli geçişlerin sırasında hayatınız karakteriniz büyük bir dönüşüm ile gelişebilir. Bu hafta Kişisel ve değerli eşyalarınız için son derece kontrolcü olmalısınız. Hırsızlıklar kayıplar yaşanabilir. Hırsızlıklara karşı özellikle uzun seyahatlerde dikkatli olmalısınız. İletişim yazımla ilgili konularda kendinizi sert ifade etmeniz nedeniyle başkaları ile sorunlar yaşamanıza iyi bir izlenim bırakamayarak yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Özellikle haftanın ilk iki günü bunlara dikkat etmelisiniz. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizin annesi ile ilgili konular onu yorgun ve agresif kılabilir bu dönemde ona anlayışlı olmalı haksızlıklar karşısında yalnız olmadığını hissettirmeye çalışmalısınız. Yasa dışı faaliyetlerden ve deniz şakalarından uzak durmalısınız. Bekar ve ilişkisi olmayan Kovalar ise eski bir arkadaşınızın size farklı duygular ile aşkını itiraf etmesi ile büyük bir şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Acele kararlar almamalı kalbinizde hissetmediğiniz hiç bir şeyi kabul edip hayatınıza almamalısınız.


BALIK:

Bu hafta Merkür ün geri hareketi dikkat çekici önemli enerjiler olarak yansıyor hayatlarınıza. İş ve eğitim hayatınızda yarında çok fazla karışıklık ile dolu zorluklar başkalarından kaynaklı sorumluluklar almanıza neden olabilir. Kariyer ve kişisel ilişkilerinizin zedelenmemesi için bir kurban gibi hissederek her şeyi kabullenmeyin fikirlerinizi ortaya koyun savunun hakkınız olanı hak etmeyenlere bırakacak şekilde mücadele etmeden mağlubiyeti kabul etmeyin. İşiniz ile ilgi önemli projelerin engellere takılması sizleri yıldırmamalı Sizi saf dışı bırakmak isteyen kişiler zayıf yanlarınızdan yararlanmaya çalışabilir, bu yüzden dikkatli olmalısınız. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizden gelecek küçük bir seyahat planı stresten uzaklaştırıp duygusallığınızı da duygusal bağınızı da daha güçlü hale getirmenizi sağlayacaktır. Her ikinize de şans vermeli inatlaşmaların ilişkinizi uçurumdan aşağıya sürüklemesine nokta koymayı denemelisiniz. Bekar Balıklar sizlerde eski sevgililerinizden gelecek mesaj ve görüşme talepleri ile şaşırabilirsiniz.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...
Dr.Astrolog Şenay DEVİ