Kitap Önerisi | Karanlık Yılbaşı Öyküleri

Kimisi için yeni bir umut kimisi için gerçekleşmesi beklenen dilekler, kimisi içinse ardında bir değişiklik getirmeyecek sıradan bir gün… Ama birçok insan da ailelerin bir akşam yemeği kadarlık bir süre için bile olsa bir araya gelişi değil midir yılbaşı…

Karanlık Yılbaşı Öyküleri ise gördüğümüzün ardında ki bir dünyayı aralıyor bizlere…

Her insan ruhunun görünen ardında karanlık bir yan taşıdığını, bu dünya da hiçbir zaman yalnız olmadığımızın kuytular da gizlenmiş sırların ya da günahların bize neler getirebileceğini anlatıyor.

Üstelik fon’a bir de “Dark Music” diye tabir ettiğimiz sözsüz ama etkileyici müzikleri eklerseniz.

Özlem Ertan, Mehmet Berk Yaltırık, Kubilayhan Yalçın, Demokan Atasoy, Gülbike Berkkam, Uğur Kılınç, Funda Özlem Şeran, Uğur Batı, Murat Baykan, Işın Beril Tetik, Alper Kaya, Orkide Ünsür ve Galip Dursun’un kaleminden çıkan içinin korkuyla, endişeyle, paranormal olaylar ve cinayetle doldurulduğu 13 farklı gizemli karanlık hikâye…

Bulunduğumuzu coğrafya da açıklanamayan gizemli olaylara, inanışlara çok fazla rastlamamıza rağmen Türk Edebiyatı’nda örneğine fazla rastlamadığımız “Gotik Hikâyeler” bu sefer yılbaşı süslerinin ardına gizlenmiş onları görmemizi bekliyor.

Herkese hayallerinin mutlulukla gerçekleştiği, sağlığını, sevdiklerini kaybetmediği bol kitaplı bol sevgili umut dolu bir yıl diliyorum.

Son olarak da Uğur Batı’nın kaleminden çıkan “Ölüm(s)ever” adlı hikâye ise beni etkilemeyi başardığı için bir alıntı yapmadan geçmek istemedim.

“Bu sonsuz sevgi işte. Sen hiç tattın mı bunu? Bir de en fazla kitaplarda okumuşsundur, beni soluksuz sev diye. İşte Karayıldızım beni soluksuz seviyor! Hem düşünsene ölüler biz onları unutuncaya dek ölümsüzdür."

Sevgiyle Kalın…
Ceyda Soyocak