Serkan Tatar | Hasan Dere Röportajı


Bu hafta konuğumuz Avrupa’da ünlü ve marka olmuş mekanların sahibi hem Türklere hem de yabancılara hitap eden restoran ve balo salonu konseptinde ki mekanlar dolayısıyla eğlence sektörünün tanınan isimleri arasında yer alan Hasan Dere.

ST: Nasılsınız? Çalışmalarınız nasıl gidiyor?

HD: Çok teşekkür ederim elimizden geldiğince Ülkemiz için Türkiye'deki tüm güzellikleri buraya yansıtmaya çalışıyoruz.

ST: Türkiye'de de Almanya'da ki gibi bir konsept oluşturmayı düşünüyor musunuz?

HD: Yıllardır en büyük hedefim bu tabii ki ,bizi sevenlerimiz de böyle bir konsepti orada yapmamızı istiyor ama tabii ki bu tür büyük projeler için yer,zaman ve dönem çok önemlidir.

ST: Eğlence hayatının olumlu ve zorlu tarafları neler?

HD: Biz Dere Group işimizi severek yapan insanlarız, zaten severek ve fedâkarca yapamazsak hem başarısız hemde verimsiz oluruz .Fakat tabii ki her işin bir zorluğu vardır yola çıktığınız ekibiniz ve tecrübeleriniz doğru yöndeyse çok fazla zorluklarla karşılaşmayabiliyorsunuz. Ama tabii’ki en zevkli yönü her işin sonunda insanların size gelip teşekkür etmesi ve memnuniyetini bildirmesi.

ST: Biraz özel hayatınızdan bahseder misiniz hepimizin çok sevdiği Asena ile güzel bir evliliğiniz var? Nasıl tanıştınız evliliğiniz nasıl gidiyor?

HD: Eşim benim yoldaşım, arkadaşım ve stres topum..Eğer bir ilişkide saygı ve karşılıklı anlayış varsa her şey ilk günkü gibi güzel ve yeni gibi devam ediyor.

ST: Hasan Dereyi biraz daha yakından tanıyalım iş dışında hobileriniz var mı?

HD: En büyük hastalığım deniz,tekne ve balık tutmak sonrasında Türk tarihi,müziğinden yemeğine tüm ananelerimize kadar en büyük merakım.

ST: Sanat dünyası ile iç içe bir yaşam ve özel hayatı dengelemeyi nasıl başarıyorsunuz?

HD: Özel hayatımla iş hayatımı birbirine karıştırmamaya çalışıyorum herkes kendi görevlerini ve ne yapacağını bildiği zaman problem olmuyor.

ST: Boksla ilgilendiğinizi biliyoruz? Boksa devam ediyor musunuz ve nasıl bir beslenme düzeniniz var?

HD: Evet ilgileniyorum ve takipte ediyorum çünkü benimle çok özleşen ve deşarj olduğum yegâne spor dalım.Hatta 14 yaşındaki büyük oğlumu da bu spora yönelttim ve gayette başarılı.Beslenme konusunda’da kahvaltıda sadece yulaf badem sütü ceviz ve kahve tabii ki öğlen bazen yemek bile yemiyorum fakat akşamları et,balık ve salata şeker hamur işi ve kızartma zaten hayatımda yok.

ST: Bir ilişkinin ya da evliliğin heyecanı sevgisinin sürekli olması için sizce nelere dikkat edilmeli?

HD: Bana göre en sağlıklı evlilik önce arkadaş olmayı bilmekten geçer sonrasında iyide, kötüde hastalıkta ve sağlıkta el ele kalp kalbe ve sırt sırtaysanız zaten formül çözülmüş demektir.

ST: Asena hanım ile ortak çalışmalar yapıyor musunuz?

HD: Evet yapıyoruz Asena hanım esasında turizm ve gastronomi bölümü mezunu olduğu İçin bende yıllardır bu işi yaptığımdan dolayı tabii ki sonuç ortak görüş ve birliktelik oluyor.

ST: Güven dostluk aşk sizin için ne anlam taşıyor?

HD: Güvenilir olmak dünyanın en büyük itibarıdır.Dostluk kazanılmış hazinedir.
Aşk ise kutsallıktır.

ST: Kendinizde en sevdiğiniz ve en geliştirmek istediğiniz yönler neler? HD: Kendimde en sevdiğim yönlerim merhametim dostluğum itibarım ve hayatım boyunca tatmadığım ve ne olduğunu bilmediğim kıskançlığın ve fesatlığın ruhumda beynimde ve bedenimde olmaması.Geliştirmek istediğim yönüm ise bende var olan iyi özelliklerimi karşımdakinde'de arama huyumdan bir şekilde vazgeçmeyi öğrenmek.

ST: Spor sizin hayatınızda çok önemli bunu biliyoruz Türkiye de ya da Almanya da bir spor salonu açmayı düşünür müsünüz?

HD: Aslında genç iken hayatımda yapmak istemiştim çünkü o dönem bende çok aktif bir sporcuydum.. Fakat şimdi sıramı genç yetenekli sporculara bıraktım.

ST: Son olarak kadınım.com okuyucularına önerileriniz neler olur?

HD: Benim son sözlerim ise

EY KAHRAMAN TÜRK KADINI
SEN YERDE SÜRÜKLENMEYE DEĞİL OMUZLAR ÜZERİNDE GÖKLERE YÜKSELMEYE LAYIKSIN
M.KEMAL ATATÜRK

Ayrıca Analar yani siz kadınlar
Gezindiğimiz bağ
Biz erkekler yani babalar yaslanılan dağ olmalıyız
Sevgili Kadınım.com okuyucularına ve Boks sporunun gençlere en güzel örneği ve destekçisi değerli hocamız Serkan Tatar kardeşime bana bu fırsatı verdiği için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Milli Antrenör Boksör Oyuncu
Serkan TATAR