Haftalık burç yorumları | 18- 25 Ağustos 2019

Tatilin, gezmenin ve dinlenmenin artık sonuna geldik. İşlerimizle ilgili sorumluluklar almamız, hayatımızı düzene sokup, geleceğimiz adına planlar yapmamız gerektiğini vurguluyor bize gökyüzü. İstekler ve hedeflerimize ulaşmak için disiplinli bir çalışma sürecinde olacağımız bir döneme giriyoruz.

Aslan burcunda bulunan gezegenler hayatın keyifli ve güzel yanlarını bize yaşattıktan sonra, hafta ortasından itibaren başak burcuna geçiyor. Peki, başak ağırlayacağı bu gezegenlerle birlikte bize ne demek istiyor?

Başak burcu bulunduğu her alanda bizi disipline edip hayatımızı kolaylaştırmak istiyor. Aşk hayatını düzene sok, parasal ve ailesel konularda sorumluluk al, işin ve kariyerinle ilgili düzenlemeler yap, yaşamındaki birçok konuyu organize et ve tüm bunlar için sistemli bir şekilde çalış diyor. Bunları söylerken Venüs, güneş ve marsın desteğini alarak motivasyon ve enerjimizi yükselterek, yaptığımız işleri zorunluluk olarak değil de, keyifli uğraşlar şeklinde algılamamıza neden oluyor.

Bizler bu bilgiler ışığında hayatımızı şekillendirip eyleme geçersek, geleceğimiz adına doğru adımlar atmış olacak ve maddi manevi gelişerek büyük faydalar elde edeceğiz.

Ayrıca hafta ortasında olumlu açı yapacak olan Jüpiter ve Merkür gezegenleri her türlü iletişimsel becerilerimizi arttırabilir, kendiniz ya da işiniz adına yapacağınız reklam tanıtımlarda, ticaret ve uluslararası ticarette güzel fırsatlar sunabilir ve sizi manevi konuları araştırma içine sokup, önemli bilgilere ulaşmanızı sağlayabilir.
Akılcı ilişkiler içinde olacağınız bu haftayı verimli şekilde geçirmenizi dilerim.

HAFTANIN TAVSİYESİ

  • Hizmet et. (Kendine ve başkalarına)
  • Temizlik yap. (Maddi ve manevi her alanda)


YÜKSELEN KOÇ
Uzun süren tatil, eğlence ve keyiften sonra işinizle ilgili sorumluluk almanız gereken bir döneme giriyorsunuz. Çalışma hayatınızda olumlu gelişmeler yaşayacağınız bu hafta, yüksek tempoda çalışarak ama yorulmadan işlerinizi düzene sokabilirsiniz. İş ortamınızda veriminizi ve keyfinizi arttıracak durumlar gelişebilir, yeni bağlantılar kurup önemli anlaşmalar yapabilirsiniz. İş teklifleri alıp görüşmelere gidebilir ve kariyerinizle ilgili konularla önemli kararlara imza atabilirsiniz. Çalışma hayatı içinde olamayanlar hayatlarına sistemli rutinler ekleyebilir spora başlayabilirler. Diyete başlamak için de çok uygun olan bu dönem sağlığınız için atacağınız adımlarla kendinizi iyileştirebilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA
Parasal ve duygusal konularda şanslı bir haftaya giriyorsunuz. Keyif aldığınız konulara odaklanacağınız bu dönem kendinizi, beraber olduğunuz kişi ya da çocuklarınızı mutlu edecek eylemler içinde olabilirsiniz. Çocuklarınızın geleceğiyle ilgili olumlu gelişmeler sizi hayli mutlu ederken, yeni bir bebek haberi alabilir ya da bu konuda girişimlerde bulunabilirsiniz. Bekâr boğalar yeni aşk fırsatları elde edebilir, mantık ilişkilerine yönelebilirler. Tatil planları yapmak için de uygun olan bu hafta, zevk aldığınız alanlara yönelebilir, hobilerinize zaman ayırabilirsiniz. Maddi konularda şansınız yüksek, önemli fikir ve kararlar içinde olabilirsiniz. Veriminiz artıyor.

YÜKSELEN İKİZLER
Ailenizle daha çok bir arada olmak isteyeceğiniz bu hafta yapıcı ilişkiler içinde olabilir, aile fertlerinizle güzel vakitler geçirebilirsiniz. Evinizde konforunuzu arttıracak değişiklikler yapabilir, temizlik ve tadilatla ilgilenebilirsiniz. Evinizi güzelleştirip düzen oluşturacak her girişim olumlu sonuçlanır bu hafta. Ev değişikliği yapabilir, evlenip yeni evinize de geçebilirsiniz. Parasal konuları çözmek için kredi çekebilir, varsa paranız yatırım yapabilir ya da başkasından maddi destek de görebilirsiniz. Hafta başı sosyal ve yoğun geçerken Çarşamba itibariyle yuvanız ve ailenize yönelmeniz sizi çok daha iyi hissettirecektir.

YÜKSELEN YENGEÇ
Ticari zekânızın hayli yüksek olduğu bu dönem anlaşmalar yapabilir, iletişimsel becerileriniz sayenizde güzel fırsatlar yakalayıp önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Yeni eğitimlere başlamak için de uygun olan bu dönem eğitim aldığınız her konuda verimiz artabilir, bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz. Yakın çevreniz, kardeş ve akrabalarınızla bir araya gelebilir, verimli zamanlar geçirebilir ve güzel haberler alabilirsiniz bu hafta. Kısa seyahatlere çıkmak, sevdiklerinizle plan ve organizasyon yapmak size iyi gelecek enerjini yükseltecek. Sosyal medyada hayli görünür olabilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN
Para konularıyla ilgili planlar, ek gelir arayışları, kazancınızı arttıracak fırsatlar, yeni iş olanakları gündeminizde olabilir bu hafta. Bu alanlarda şansınızın yüksek olması paraya ulaşma konusunda size kolaylıklar sunuyor. Harcamalarınızda da daha mantıksal davranabilir, önceki haftalardaki savurgan tutumunuzu kontrol edebilirsiniz bu dönem. Maddi konularda olduğu gibi aşk konusunda da şanslı etkiler altındasınız.

YÜKSELEN BAŞAK
Ruhsal olarak içe döndüğünüz, inzivaya çekildiğiniz dönem sona eriyor. Marsın burcunuza geçmesiyle enerjiniz ve sağlığınızda olumlu gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Direnciniz ve motivasyonunuzun arttığı bu dönem ilgi duyduğunuz birçok konuda şanslı etkiler kendini göstermeye başlayacak. Keyif aldığınız birçok alanda olumlu etkiler söz konusu. Maddi manevi desteklendiğiniz zamanlar içindesiniz artık. Kaygılarınızı bir kenara bırakıp hayatınızda olumlu gelişmeleri gözlemlemeli ve planlarınızı hayata geçirmelisiniz. Görüntünüzde değişiklik yapmak için çarşambadan sonraki günleri değerlendirebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ
Geçtiğimiz haftalarda çok fazla sosyal ortamlar içinde bulunup birçok fırsat elde ettiniz, güzel zamanlar geçirdiniz ama ruhsal ve bedensel olarak hayli yoruldunuz. Fazla çalışmanın ve kalabalıklar içinde olmanın bünyenize ağır geldiğini hissedebilir, yavaş yavaş geri çekilebilirsiniz. Bu hafta kendinizle ilgili ihmal ettiğiniz konulara yönelmeye başlamalı, yalnız ve sakin kalmalı, ruhunuzu manevi konuları besleyecek çalışmalar yapmalısınız. Sağlığınıza da önemle dikkat etmeniz gereken bir zaman. Kendinize yöneldiğiniz bu zaman bilinçaltı çalışmaları yapabilir, spiritüel konularla ilgilenebilirsiniz. Bağımlılıklardan kurtulmaya başlamak için uygun bir hafta.

YÜKSELEN AKREP
Para ve kariyer konularında şanslı etkilerin devam ettiği bu hafta oldukça sosyalleşebilir, davet ve organizasyonlara katılıp güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. İş ve aşk konusunda olumlu gelişmeler bu haftadan itibaren daha belirgin olmaya başlayacak. Bekârlar yeni birileriyle tanışabilir, ilişkiye başlayabilirler. Sosyal çevreniz, eş dost ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz kuvvetlenebilir, sıkça bir arada olabilir ve verimli zamanlar geçirebilirsiniz. Gelecek planları yapabilir ve yeni girişimler içinde olabilirsiniz bu hafta.

YÜKSELEN YAY
Gezip, görüp deneyimledikten sonra edindiğiniz tecrübeleri kariyerinize katkı sunacak şekilde kullanmanın ve enerjinizi işinize vermenin zamanı geldi. Kariyer ve geleceğinizle ilgili kararlar ve yeni fırsatlar bu hafta içinde gündeminiz olmaya başlayabilir ve mesleki olarak yeni girişimlerde bulunabilirisiniz. Terfi almak, yeni işe başlamak ya da iş değiştirmek gibi olumlu etkiler özgüveninizi yerine getirebilir ve bir süredir devam eden parasal sıkıntılarınızda rahatlamaya neden olabilir. Kariyerinizde ön plana çıkacağınız bu dönem ve gelirinizde gerçekleşecek artışla birlikte hayat standardınızı yükseltebilirsiniz. Parasal konularda şanslı etkiler devrede, artık iş zamanı.

YÜKSELEN OĞLAK
Haftaya para ve ailevi konularla ilgili sorumluluklara alarak biraz gergin başlayabilirsiniz. Çarşamba itibariyle gerilimden uzaklaşıp şanslı etkileri hissedeceğiniz durumlar içine giriyorsunuz. Akademik konular, uluslararası işler, hukuksal meseleler gündeminiz olabilir ve bu alanlarda olumlu biçimde desteklenmeye başlayabilirsiniz. Medya ve yayıncılık gibi konularda da şanslı etkiler söz konusu. Akrabalarınız ya da sizi destekleyen güçlü kişilerden parasal destek görebilirsiniz. Uzun zamandır efor ve zaman harcadığınız konularda emeklerin karşılığını almaya başladığınız bir dönem. Aşk konusunda da çok güzel etkiler bu hafta hâkim olacak.

YÜKSELEN KOVA
Ödemelerin, kredi ve borçların gündeminizde olacağı bu hafta bu alanlarda kolaylaştırıcı etkiler yaşamaya başlayabilirsiniz. Miras ya da başkasından gelecek paralarla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir, işiniz ya da projelerinize yatırım desteği alabilirsiniz. Haftaya aktif bir şekilde başlayıp iletişiminizin yüksek olacağı ortamlar içinde bulunabilir, kısa seyahatlere çıkabilir, ticari girişimlerde bulunabilirsiniz. Hafta sonu dilediğinizce program yapabilir, aşk dolu zamanlar geçirebilir, keyifli uğraşlar ya da aktiviteler içinde olabilirsiniz.

YÜKSELEN BALIK
Parasal konularla ilgilenerek haftaya başlayıp sonrasında enerjinizin çoğunu ikili ilişkilere ayıracaksınız. Birlikte olduğunuz kişiyle yoğun gündemleriniz olduğu bu hafta biraz gerilimli başlasa da ilerleyen günlerde ilişkinizi destekleyen olumlu etkileri yoğun biçimde hissetmeye başlayacaksınız. Yalnız olanlar bu dönem ilişkiye başlayabilir, ilişkisi olanlar nişan ve evlilik için adım atabilirler. İş hayatınızda önemli fırsatlar elde edebilir, yeni işe başlayabilir ve kariyerinizle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Zihninizin işinizle ilgili aktif olacağı bu zamanı iyi değerlendirin.