Nisan ayında Başak burçlarını neler bekliyor?

Yönetici gezegeniniz Merkür, 17 Nisan 2019’a kadar ilişkilerinizi, arkadaşlıklarınızı ve evliliğinizi ilgilendiren konularda Venüs’le (20 Nisan 2019’a kadar) ve Neptün’le etkili olacak enerjileri barındırmakta. İlişkileriniz size çok şey öğretir ve daha iyi taraflarını fark edip denge ve iç huzurunuzu bulabilirsiniz.

Geçen ay yaşanan iletişim sorunları ortadan kalkıyor. Kırdığınız ön yargı ile yanlış düşüncelere kapılıp başkalarını da yanılgıya düşürdüğünüz şeyleri fark edecek, daha yapıcı diyaloglara yer vererek hatalarınızı telafi edip doğrularınızı bulabilmiş olmanın vicdani huzurunu da deneyimleyebileceksiniz. Şimdi daha iyi bir yaklaşım ve daha iyi bir anlayışla ilişkilerinizi yapılandırabilirsiniz. Uzun süreli ilişkileri olan ve evli olan Başak burçları eşlerine daha yakın hissedecek ve aradaki buzları eritmeyi başaracaklar fakat eşinizi kendi düşüncelerinizi ona kabul ettirme noktasında baskın tavırlar ile yormamaya dikkat etmeli, yaşadıklarınızdan dersler çıkartabilmelisiniz.

Aynı zamanda gezegensel geçişler, çiftleri çatışmalar ve tartışmalar tarafından sıkıntılı zamanlardan sonra birbirine karşı affedebilme ve uzlaşma enerjilerini getiriyor. Şimdi inat ve gururu bir yana bırakın ve emeğinizi ortaya koyun.

Bekâr Başak burçları, Nisan 2019 un ilk yarısında ilgi çekici birisiyle tanışma şansınız yüksek. Ancak, ayın sonunda, her ikisi de doğum haritalarınızda sevgi evinizde bulunan Plüton ve Satürn’ün geri hareketlerine başlaması ile bazı şeylerin ilerlemesi daha zor olacaktır. Özellikle de etrafınızdaki insanlar sizi çok katı, soğuk ve kapalı olarak algıladıkları için ilişkinizin gidişatı tutumunuz yüzünden zora girebilir.

Resmi olmayan ilişkiler uzun vadeli bir gözden geçirme sürecine girebilir ve tatsız tartışmalara devam edilebilir ancak ne istediğinize karar verir ve içinizdeki iyi olanı ortaya çıkarırsanız dönüştürücü enerjileri doğru kullanabilirsiniz.


Kariyer ve Finans:

Kariyer, tutkular, hayatta bir şeyler başarma arzusu- hepsi doğum haritalarınızda 10. evinizdeki Mars'ın varlığı ile desteklenmeye başlıyor. Fakat hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için işe koyulmalısınız. Hiçbir şey altın tepside size sunulmayacağına göre çalışmalı ve takıntılı tavırlardan uzaklaşmalısınız. Kazanımlarınızı, amacınızı, kendinizi duyurmak için savunmaya daha hazırsınız. Daha hassas ve daha ikna edici ve daha kolay bir lider olarak kendinizi ortaya koyabilirsiniz. Yine de dikkatli olun, çünkü tavrınız etrafınızdakiler tarafından saldırgan olarak algılanabilir. Kontrolü elden bırakmayın ve sözlerinizi dikkatlice seçin. Yaşamınızı veya başkalarının yaşamlarını çok fazla konuşmayın, kendi iç dünyanızdaki mahremiyete de başkalarınınkine de hassas davranın. Kendi işinin sahibi Başaklar, elemanlarınız ya da resmi daireler ile ilişkili eski ihtilafların tekrar canlanabileceği etkileri de önemsemelisiniz ay boyunca.

Paraya gelince, Nisan ayının ikinci yarısında eşinizin önerisi ile sizi strese sokan borçlardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca birisiyle ortaklıklar kurmak veya bir yatırım yapmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 19 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecek Dolunay, parayla ilgili konuları harekete geçirir bu sayede borçlarınızı ödeyebilir, yatırım planlamalarınızı daha etkin bir hale getirebilirsiniz.

20 Nisan'dan sonra, kariyerinizi geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz kaynakları daha kolay bulabilirsiniz.