Haftalık burç yorumları | 15- 21 Temmuz 2019

17 Temmuz Perşembe saat 00.38’de oğlak burcunda parçalı bir ay tutulması gerçekleşiyor. Kısıtlayıcı ve zorlayıcı etkiler bu hafta daha aktif olacak. Herkesin yaptıklarının karşılığını alacağı bu zamanlarda krizlerden dersler çıkarıp eskiye tutunmayı bırakmalısınız. Bu dönem, yaşadığınız sıkıntıların sizi yorup amacınızdan uzaklaştırdığını düşünebilirsiniz, ancak; bu etkileri sizi yolunuzdan şaşırtacak engeller değil de zorlu bir antrenman olarak değerlendirdiğinizde, idrak ve direncinizdeki artışla, olgun ve daha güçlü bireyler olacağınızı unutmayın. 

Kadersel bir süreçten geçerken, duygularınız ve dürtüleriniz sağlıklı karar vermenizi etkileyebilir. Kontrolünüz dışında gelişen olaylara yıkıcı tepkilerle değil de, yapıcı ve soğukkanlı bir tutumla yaklaşırsanız çıkabilecek birçok sorunun önünü keser, mantığınızın önüne geçmeye çalışan duygularınızı dengelemiş olursunuz. Bunun kolay olacağını elbette ki söyleyemeyiz ancak, süreci en az zararla atlatmak için bunu yapmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Bilinçaltınızın yüzeye çıkacağı bu tutulmada, değişime direnmeden hayatınızdan çıkarmak istediğiniz her türlü inanç, kişi ya da etkileri göndermeye niyet edin. Eksik bıraktığınız konulara odaklanın, affedici olun, ihmal edilmiş alanlarınızı şifalandırmaya çalışın. Olayları iyi yönleriyle değerlendirip sorumluluk almanın sizi geliştireceğinden emin olun. Kendinizle yüzleşin ve en önemlisi de kendinize inanın.

“...düşmem ben kanatlarım var ruhumda.” nakaratı ne kadar cesaretlendirici bir cümle olur bu zamanlar için :)

Tutulmanın, duygu ve dürtülerde ki negatif etkileri arttıracağını unutmamalı ve tedbirli olmalıyız. Bu süreçte saldırgan tutum ve davranışlarla karşılaşabilir skandallara şahit olabiliriz. Özellikle bu hafta kadınlara, çocuklara, doğaya ve hayvanlara ekstra hassasiyet göstermeli, manevi alanlara yönelmeli ve bolca yardımlaşmalıyız.

HAFTANIN TAVSİYESİ

  • Tedbirli ol!
  • Kendine karşı dürüst ol!
  • Bağışlayıcı ol!
  • Teslim ol!
  • Sabırlı ol!


YÜKSELEN KOÇ

Bu hafta ısrarla tutunduğunuz, sizi aşağıya çeken her türlü durum ile vedalaşmanız hayrınıza olacaktır. İşinizle ilgili memnuniyetsizliğinizi arttıracak olaylar yaşayabilirsiniz. Mesleki alanda sizi kısıtlayan ilerlemenizi engelleyen koşullar canınızı sıkabilir. Eviniz ve ailenizle ilgili anlaşmazlıklar gerginliğinizi arttırsa da, sakin olup akışta kalmaya niyet edin. ”Bu da geçer Ya HU!” bilincinde kalın. Dua ve meditasyon faydalı olacaktır.

YÜKSELEN BOĞA

Hukuksal konuların gündeminiz olacağı bu hafta olaylar istediğiniz gibi gitmeyebilir. Davalar ertelenebilir ya da istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. Umutsuzluğa kapılmayıp her şeyin hayrınıza gerçekleştiğini unutmayın. Akademik konularda sorumluluğunuzun artacağı bu zamanlar da, sevdikleriniz ve dostlarınızla birlikte geçireceğiniz vakitlerle kendinizi rahatlatabilir, yakın çevrenizle ilgili sorunları çözmek için adımlar atabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER

Maddi anlamda şanslı olmadığınız, finansal konularda sorumluluğunuzun arttığı, borçlarla ilgili zorlanmaların yaşanacağı bu haftayı, para kaynakları bulma ve parayı idare etme biçiminizi değerlendirerek geçirebilirsiniz. Başkalarının desteğini beklemeden sorunu çözmek için arayışlara girmeli, tasarruf yapıp işlerinizi geliştirmeye odaklanmalısınız. Eşinizle parasal konularda tartışma eğilimi içinde olabilirsiniz, durumun verdiği gerginlikle sert çıkışlar yapmayıp sözlerinizi dikkatli seçmelisiniz. Yakın çevrenizde de benzer etkiler söz konusu, sakin kalmaya gayret edin.

YÜKSELEN YENGEÇ

Tutulmanın karşıt burcunuzda olması, eşiniz ya da ortaklarınızla zıtlaşmalara neden olurken bu kişiler hakkında önemli kararlar alabileceğiniz durumlar da oluşturabilir. Sorunlu ilişkilerde belirsizlikler ortadan kalkarken, süregelen ilişkilerde ki sıkıntıların sizi zorlaması, enerjinizde düşmeye neden olabilir. Ego savaşları ve çatışmadan uzak durmalısınız. Eski sorunlar nüksedebilir. Arkadaşlarınızla dertleşip odağınızı değiştirdiğinizde, olaylara olumlu yanından bakmaya başlayabilir, daha iyi değerlendirmeler yapabilirsiniz. Sezgilerinizin yüksek olduğu bu hafta, yaptığınız değerlendirmeler genellikle doğru olacaktır.

YÜKSELEN ASLAN

Sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz durumlar aniden ortaya çıkıp sizi zorlayabilir. Bu dönem özellikle kemik, eklem, diş ağrıları ve cildinizle ilgili problemler yaşayabilirsiniz. Beslenme düzeninizde değişikliğe gidebilir, diyete, spora başlayabilirsiniz. Tedavilerinizi aksatmamaya özen gösterin. Rutin hayatınızda size faydasının olmadığını düşündüğünüz alanlarda değişikliğe gidebilirsiniz. Bağımlılıklardan kurtulmak için uygun zaman. Evcil hayvanlarınızın sağlığına bu dönem dikkat etmelisiniz.

YÜKSELEN BAŞAK

Aşk ilişkisi ve çocuklarla ilgili konularda agresif enerjilerin hakim olduğu bu haftayı tepkilerinize dikkat edip empati kurarak geçirirseniz partner yada ebeveyn olarak karşı tarafta oluşturabileceğiniz olumsuz algının önüne geçmiş olursunuz. Zevk aldığınız alanlarla ilgili sıkıntı ya da isteksizlik yaşayabilirsiniz. Uğraştığınız bir spor ya da sanatsal faaliyet bu hafta ilginizi çekmeyebilir, bu konularda veriminiz ve enerjiniz düşük olabilir. Geçici bir süreç, endişelenmeyin. Arkadaş ilişkilerinde gerginlik riski olsa da bu dönemde dargın olduğunuz bir arkadaşınızla barışabilirsiniz. Sosyal alana yönelmeniz sizi meşgul eden sorunlardan uzaklaştırabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Evinizde kendinizi huzursuz hissedeceğiniz bu hafta, ailevi sorunlarla yüzleşebilir, önemli kararların alınacağı durumlar yaşayabilirsiniz. Özellikle aile büyüklerinizle ilgili sorumluluğunuz artabilir. Yaşam alanınızda köklü değişikliklere gitmek isteyebileceğiniz bu dönem de taşınma ve tadilat işlerini ertelemeniz sizin için daha doğru olacaktır. Kariyer alanınızda bir gerileme ve iletişimsel bazı sorunlar yaşayabilirsiniz ama retro sürecinde olduğumuzu ve bunun geçici bir durum olduğunu bilerek endişelerinizden uzaklaşabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP

Yoğun ve karışık duygular içinde olduğunuzdan tavır ve söylediklerinize dikkat etmeniz bu hafta çok önem arz ediyor. Komşularınız, akrabalarınız, yakın çevrenizle sorunlar yaşayacağınız durumlar oluşabilir. Verdiğiniz tepkilerin büyük izler bırakabileceği bu haftayı daha ılımlı geçirmenizi tavsiye ediyorum. Yıkıcı değil, yapıcı olun. Odağınız, kendinizi şifalandırmak olsun. Meditasyon, dua ve benzeri ritüeller ekstra yarar sağlayacaktır. Kısa yolculuklar beklediğiniz gibi geçmeyebilir.

YÜKSELEN YAY

Parasal konularda baskı altında ve sıkışmış hissedebilirsiniz. Harcamalarınızda gösterdiğiniz fazla rahatlık ve beklenmeyen ihtiyaçlar sizi bir hayli zorlayabilir. Bu durum sizi birikimlerinizi doğru değerlendirmeye ve daha bilinçli hareket etmeye itebilir. Yaşadığınız bu darboğazdan dışarıdan destek alarak çıkmaya çalışabilirsiniz, eşiniz ve ortağınızdan yardım talep edebilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

 Ay tutulmasının sizin burcunuzda gerçekleşmesi sizi önemli kararlar vermek durumunda bırakabilir. İkili ilişkileriniz de ve ortaklarınızla sorunlar yaşayabilir, bunlarla yüzleşmeniz gerekebilir. Kişisel alınganlıkların ve yanlış anlamaların kararlarınızda yanılmanıza neden olabileceğini asla unutmayın. Kontrol etmeye çalıştığınız her şey, hali hazırda sahip olduğunuz sorumluluklarınızın üzerine daha da yük bindiriyor. Egodan, haklı olmaya çalışmaktan ve yönetmekten vazgeçin. Kendinize odaklanarak hayatınızı derinlemesine düşünmeli ve hayatınıza fayda katmak yönünde adımlar atmalısınız. Yardımlaşın, paylaşın. Teslim olun.

YÜKSELEN KOVA

Kendinizi boşlukta hissedeceğiniz bu hafta aidiyet kavramlarıyla ilgili belirsiz bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Psikolojinizi düzeltecek her türlü çalışmalarda bulunabilir ve hayat kalitenizi arttıracak değişiklikler yapabilirsiniz. Karışık bir ruh hali içinde olmanıza rağmen şartlar sizi hayatın içinde tutmaya, çalışma hayatınız ve rutininizle ilgili gündemler içine çekmeye ve çözüm üretmeye zorluyor. Sağlığınızla ilgili tedavilerinizi aksatmamaya dikkat edin. Evcil hayvanlarınız özellikle kedilerinizle ilgili sağlık problemlerine karşı tedbirli olmanızı öneririm. İnancınız doğrultusunda dua ve dileklerde bulunabilirsiniz.

YÜKSELEN BALIK

Sosyal alanınızı, arkadaş çevrenizi gözden geçirmeli, herkesi mutlu etmenin mümkün olmadığı gerçeğini kabul etmelisiniz. Hemcinslerinizle çekişmeler yaşayabilir, aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz. Size maddi manevi yük olan kişilere rest çekerek önemli kararlar alabilir, arkadaş çevrenizde değişikliğe gidebilirsiniz. İlahi bağlantılarınızın yüksek olacağı bu günlerde söylediğiniz her şeye dikkat edin. Olumlu cümle ve telkinleri sıkça tekrar edin. Asla kalp kırmayın.