Bu hafta başarılı şarkıcı, oyuncu, televizyon programcısı Fatih Ürek köşemizde konuğumuz

Sahne çalışmaları ve televizyon programınız oldukça başarılı bir şekilde devam ediyor, öncelikle tebrik ediyorum canı gönülden sizi… Bu tempoya nasıl yetişiyorsunuz merak ediyorum. Bunun yanı sıra benim gibi izleyici de sizi merak ediyor. İş hayatınızda nelerden ilham alıyorsunuz, günlük rutinleriniz neler? Sporla aranız nasıl? Burcunuz ne? Gündeminizde yeni projeler var mı? Haydi sırayla cevaplarınızı alalım…


Yoğun bir çalışma temposu içindesiniz. Bu yoğunlukta Fatih Ürek, kendine zaman ayırabiliyor mu? Yeni sezon projeleriniz neler?
Televizyon programımız Gelinim Mutfakta ve sahne programlarım bildiğiniz üzere bu sezon da devam ediyor. Tahmin edersiniz ki başka bir şey yapmaya vakit kalmıyor. Çünkü bunların bir de hazırlık süreci var. Dışarıdan gözüktüğü kadar kolay ilerleyen bir iş değil. Hazırlık kısmı çok daha zahmetli ve vakit alıyor. Bu yüzden kendime kalan azıcık zamanı da dinlenmeye ayırıyorum. Sahne için yaptığım seyahatlerden dolayı çoğu arkadaşıma vakit ayıramıyorum ama memnuniyetsiz değilim bu durumdan. Bu yaz çok güzel bir Migros Turnesi yaptık ve sevenlerimle buluşmaya çalıştık. Yoğunluğum sebebiyle çözümü arkadaşlarımla topluca yapılan organizasyonlarda buluştuk ya da görüntülü konuşmalarla gönül almalarda buldum:)


Bir süre önce tüp mide ameliyatı oldunuz. Kilo sorununuzu çözümledi mi bu ameliyat? Ameliyat sonrasındaki süreci nelerle desteklediniz?
Benim tüp mide ameliyatım takip edenlerin bildiği üzere, 10 kişiden 1’inin başına gelen kötü bir durumla sonuçlandı. Ameliyattan sonra dikişlerim attı ve ameliyatım bir nevi başarısızlıkla sonuçlandı, aylarca hastanede yatarak tedavi gördüm. Herkes benden ümidi kesmişti, ölümden döndüm diyebilirim. Fakat sonrasında doktorlarımın doğru tedavisi sayesinde sonsuz şükür ki iyileştim. Bu süreçte çok fazla kilo verdiğim için birazını kendi isteğimle geri aldım. Ameliyat sonrasında pilatese başlamıştım, elimden geldiğince devam etmeye çalışıyorum. İlk zamanlar haftanın 4 günüydü. Şimdi ancak 2 gün yapabiliyorum.


Meslek hayatınızda en büyük hayaliniz neydi, bizlerle paylaşır mısınız?
En büyük hayalim Zeki Müren ile aynı sahnede bulunmaktı. Aynı sahnede bulunamadım, fakat Şarkılar Bizi Söyler isimli Müjat Gezen ile yaptığımız müzikalde Zeki Müren’i canlandırarak bir nevi hayalime kavuşmuş oldum.


Hayat amacınız nedir?
Tevekkül etmek. Hayatta önüme çıkan her şeyi, elimden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalışır gerisini Allah’a bırakırım. Bu benim tamamen hayata bakış açımı oluşturuyor. Mutluluğun buradan geçtiğine inanıyorum.

Bir ara ata sporumuz yağlı güreşle ilgili Kırkpınar Ağası açıklamalarınız oldu? Ve önemli bir sporu daha popüler hale getirdiniz…
Bunun bu kadar büyümesinin gereği olmadığına inanıyorum. Yağlı güreş, binicilik ya da okçuluk gibi bir ata sporumuz. Sevdiğimi söyledim ve sahnede espri yaptım. Benim böyle bir gündeme ihtiyacım hiç bir zaman olmadı. Bu sayede daha popüler olduysa ne mutlu bana. Hepsi bundan ibaret.

En sevdiğiniz yönleriniz neler?
Samimiyetim ve rahatlığım. Bence insanlar da beni bu yüzden seviyor. İçimizden biriyim.

Peki, sizi en çok ne sinirlendirir?
İnsanlara çok güvenip sonra hayal kırıklığına uğradığımda kendime yine nasıl bu kadar çabuk güvendim diye kızıyorum. Benim derdim kendimle hala. Başka insanlara kendime kızdığım kadar kızmıyorum herhalde.

Koç burcusunuz, özelliklerini taşıyor musunuz? En çok anlaştığınız burçlar hangileri?
Burcumun özelliklerini taşıdığıma inanıyorum. Mesela benimle ilişki yaşamak zordur. Sahiplenici ve otoriterimdir. Aynı zamanda özgür ruhluyumdur ve özgürlüğümden ödün vermem. Ama tabii zamanla törpülenen şeyler bunlar. Yaşla birlikte de değişiyor insan. Yay, Kova ve özellikle Aslan burcu insanlarıyla iyi anlaştığımı düşünüyorum.


İlgi duyduğunuz ya da yaptığınız sporlar nelerdir?
Ameliyattan sonra pilatese iyice alıştım. Yürüyüş yapmayı çok seviyorum. Ama en büyük sporum sahnede oluyor. Performans sergilemek ciddi bir spor…


Beslenme düzeninizi neye göre belirliyorsunuz?
Eskiden doktorumun önerdiği şeyleri yiyordum. Artık alıştım. Bir gün fazla kaçırırsam ertesi gün dikkat ederek dengeliyorum.

Bir dilek hakkınız olsaydı ne dilerdiniz?
Zamanı geri alıp, annemin yine yanımda olmasını, onunla dertleşip, danışmayı dilerdim.

Son olarak kadınım.com okurlarına sağlıklı yaşam, spor ve diyetle ilgili önerileriniz neler olur?
Bol bol su içmelerini ve düzenli olarak yürüyüş yapmalarını tavsiye ederim. Bir de belki klişe gelecek ama kahveyle yapılan peeling’leri ciddi şekilde tavsiye ederim.


Serkan Tatar
Milli Boksör Antrenör