Jüpiter geri hareketine başlıyor

Jüpiter ilerlemenin iyimserlik felsefenin idealizmin gezegenidir. Jüpiter geri harekette olduğunda kişi kendi dini ve felsefi inançlarını ideallerini ahlakını kendisine öğretildiği tarzda değil kendi bildiği şekilde yorumlamaya oluşturmaya başlar. Sezgisel cevaplar araştırır ve kendi içimizde aradığımız cevapları bulur detaylara takılmayız. Genel olarak başkalarının umduğu çıkış noktalarını kullanarak ilerleme sağlanır. Jüpiter 2019 2019, 10 Nisan’da 24° derece Yay burcunda başlıyor ve 11 Ağustos’ta 14° derece Yay burcunda R geri hareketini bitiriyor. Jüpiter geri hareketi büyümeyi, mutluluğu başarıyı içeren, felsefi ve manevi bir iç gözlem ve yansıtma zamanıdır bizler için. 

Bu yıl Jüpiter'in geri hareketinin ana teması romantizm ve samimi ilişkiler olacak. Bununla birlikte, Akrep burcunda bulunan zorlu sabit yıldızın yansımaları ile Jüpiter'in gerilemesi, ahlaksızlığa ve utanç duyulacak olaylara neden olabilir. Ayrıca bu enerji altında kıskançlık, takıntı, aşırı ve yıkıcı davranışlara yönelimi olanlar bu potansiyellerini dengeleyemedikleri takdirde davranışlarının yıkıcı sonuçları ile karşılaşabilirler.

Jüpiter geri hareketi, yaşam alanlarımızı veya özel olarak ekstra geliştirmeye ihtiyaç duyan kişilik özelliklerimizi ve davranışlarımızı yapılandırmamız için fırsattır aslında her birimiz için. Jüpiter, felsefi ve manevi bakış açısıyla sürekli büyüyor ve genişliyor. Amaç, sosyal statü, din, kültürel veya etnik kökene bakmaksızın, herkese hayırsever, cömert, arkadaş canlısı ve misafirperver davranmak olmalı. Natal doğum haritalarımızda Jüpiter gerilemesi açgözlülük, bencillik, oburluk, savurganlık, ve doğruluk olarak değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra doğum haritanızdaki yerleşime göre bağımlılık, hoşgörüsüzlük, bağnazlık, cehalet ya da gösteriş yapmak sizi engelliyor olabilir. Kişisel ve manevi büyümenizi engelleyen şeyler, Jüpiter geri hareketinin odaklandığı şeydir. Bu pek çok enkarnasyonda başarıyı engelleyen devam eden bir problem olarak yaşamlarımızı etkiler.

Olaylar veya ilişkiler, özellikle Jüpiter geri hareketi sırasında bu alandaki sorunlu alanı bir dizi sınavdan geçirecek gerçek sevgileri test edecektir. Jüpiter geri hareketinin sınavını geçmek, felsefi ya da manevi içgüdü ile hareket edip yüreğimizde ki sesi duyup dürüst olduğumuzda gerçekleşecektir. Büyüme ve gelişme, mutluluk ve başarı için emek yürek dürüstlükle ile uğraş vermeliyiz. Jüpiter geri hareketi sırasında var olan ilişkimizde romantizmi duygu paylaşımını ortaya koymakta zorlanmamalı, aşırı kontrolcü olmadan duyguları özgür bırakmalıyız. Tek taraflı haklılıklardan, baskın tavırlardan uzaklaşıp sevginin aşkın emek ile ilgi ile büyüyeceğinin yüksek bilincinde olanlar bu testten aşk, güven ve sadakatle çıkacaklardır.

Jüpiter 10 Nisan 2019'da 24° 21' zorlu bir sabit yıldızın üzerinde ve Ay ve Merkür'e meydan okuyan T-Kare oluşturacak.

Sabit Yıldız Lesath tehlike, çaresizlik, ahlaksızlık ve kötülük verir ve asit zehirleri, kazalar, felaketler ve operasyonlarla bağlantılıdır. Ancak Jüpiter ile “belirgin başarılar verebilir.’’ Aynı zamanda, müthiş bir iç görü ve keskin zeka verir.

Bu enerji altında özellikle 10-15 Nisan haftasında karamsarlık yüzünden anlaşmazlıklar içinde olmamaya dikkat etmeliyiz. Duygusal ön yargılar düşüncenizi etkileyebilir ve entelektüel akıl yürütme bir kişi veya konu hakkındaki hislerinizi etkileyebilir aman dikkat!  Fikirlerinizi mükemmelleştirirken her iki tarafa da adil olmamız önemli.
 Ayrıca bu enerjiler altında iş hayatımızda ilişkilerimizde aşırı güvenmek mümkündür ve kibir, hatta bağnazlık olarak görülebilir. Çok fazla söz vermeyin veya gelecek için planlar yaparken yeteneklerinizi göz önünde bulundurup gerçeklerden uzaklaşmamaya dikkat edin. 

Cömertliğiniz başkaları tarafından bir zayıflık olarak görülebilir, zarar vermek isteyen kişiler ile uğraşmak zorunda kalınabilir.

Bu enerjiler altında gelecek ile ilgili endişeler veya inanç sisteminizi sorgulamak, duygusal olarak üzgün hissetmenize ve fazla yemek yeme ve madde bağımlılığı gibi aşırı davranışları tetiklemenize neden olabilir.

Asteroid Juno ve Ay, romantizmi, Jüpiter'in geri hareketinin odak noktası haline getiriyor. Juno, çocuk doğurma çağındaki kadınları, ruh eşlerini, gerçek aşkı ve bağlılığı yönetiyor.

Astreoid Juno egonuzu aşarken ulaşabileceğiniz mistik birliği veya manevi bilinç durumunu sembolize etmekte. Bu enerji ile sorunları aşmak ve bir olmak enerjisi yükselip hakim olmakta.

“Juno, duygusal, cinsel ve psikolojik olarak tatmin edici tam mistik birliğin özlemini sembolize ediyor. Fakat Juno, evlilik birliğini kutsallığınıdüşünmeye motive eden duygusal ve psikolojik ihtiyaçları da temsil etmekte’’ Bu enerjiyi ise geç kalmadan kıskanç insanların etkisinde kalamdan takıntı korkulara yenilmeden gerçekçi şekilde ele almak önemli geç kalmadan güzel olan elimizden yitip gitmeden! Kendimizi geliştirip kendimize dürüst olup sahiplenerek hareket etmemiz gereken özel bir dönem.

Sevip sevildiğiniz ilişkilerinizin aşk ile şifa bulup biz olabilmenin güzelliklerini yaşamanız dileği ile.