18 Mayıs - 24 Mayıs Haftalık Burç Yorumları


KOÇ Burcu:
Gökyüzü yüksek enerjili bir hafta ya işaret ediyor. Haftanın ilk günleri yeni bir iş anlaşmalar ortak projeler için hızlı hareket etmeli tereddütlerle zaman kaybetmemelisiniz. Genel olarak sağlık sorunu yaşayan Koçlar tıbbi müdahaleler ve tedaviler olumlu sonuçlar verir ve bu anlamda sorunlarınızı arkanızda bırakabilirsiniz. Finansal konularda risklerden uzak durmalı alım satımlar aileyi ilgilendiren miras ortak yatırım planlarında ön planda ve yönlendirici olmalısınız. Sağlık, Sizin ruh ve bedeniniz güçlenirken çocuk sahibi Koçlar onların sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Karın ağrısı ve üst solunum yollarına bağlı sorunlar yaşamaları mümkün. Sizlerde diyete başlamayı düşünüyorsanız haftanın ilk gününden itibaren başlayabilirsiniz. Diyet programınızda yağlı ve şekerli gıda ürünleri tüketmekten kaçının; Göreceksiniz başladığınız diyet işe yarayacaktır hem kilo verecek hem de sağlık sorunlarınız ortadan kalkacaktır. Fiziksel olarak kendinizi iyi hissedecek ve yükselen enerjinizle tüm çevrenizde hayranlık kazanacaksınız. Arkadaşlardan gelecek kıskançlıklara karşı dikkatli olmalı ve olabildiğince enerjisinden söylediklerinden rahatsızlık duyduğunuz arkadaşlarınızla aranıza bir mesafe koymalısınız. Size gerçek dostlarınız yeter. Yüzü gülen yüreği kıskançlıkla bezenmiş özü farklı sözü farklı kişilerle yollarınızı ayırmalı kimsenin enerjinizi düşürmesine izin vermemelisiniz. Yakın arkadaşlarınız aracılığı ile uzun mesafeler yada yurt dışı yolculukları söz konusu olabilir büyük umutlar bağlamadan gerçekçi davranırsanız yolculukların getireceği maddi olumsuzlukları da hayal kırıklığı olarak yaşamazsınız. Ev ya da araç almayı düşünüyorsanız kredi başvurusu yapabilir ya da birikmiş paranızla bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Özel yaşamınızda da evli Koçlar aileye yeni biri katılabilir bu doğacak bir bebek olabileceği gibi yakınlarınızdan birinin söz nişan düğünü de olabilir. Ayrıca evli Koç’lar eşinizle ilişkilerinizi iyileştirebilir evliliğinizde yeni bir sayfayı AŞK la fedakarlıkla sabırla açabilirsiniz.


BOĞA Burcu;
Gökyüzü aylardır geçtiğiniz maddi manevi dar boğazdan feraha çıkacağınız bir haftayı müjdeliyor sizlere. İş ve özel yaşamınızda çarpıcı gelişmeler yaşayacak size karşı düşmanca davranışlar içinde olan kişilerin mağlubiyetlerine tanıklık edeceksiniz. Bu gelişmeler karşısında derece temkinli davranıp zaferi taşıyabilmenin olgunluğu ile hareket etmelisiniz. Bu hafta aile üyelerinden biri kardeş yada çok yakın bir arkadaşınız tam da ona ihtiyacınız olduğu anda yanınızda olmaması ile sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Sizlere önerim yaşam sevdiklerimizle güzel ve değerlidir ilkesi ile hareket etmeye devam ederken kendinize güvenip en çok kendinizi sevmeniz gerektiğini de unutmadan hareket etmeniz. Bu sizi cesaretli kılarken yaşadıklarınıza tahammül edip toleranslı davranmanızı da sağlayacak. Hafta ortasından itibaren yanıcı ve ateşli şeylerden uzak durun. Karlı yatırımlar gerçekleştirebilir daha önce planlayıp uygulama fırsatı bulamadığınız planlarınızı dikkatli bir şekilde yaşama geçirebilirsiniz. Finansal konularda temkinli hareket ederseniz kazançlı çıkacaksınız. Yeni bir işinizi devreye sokabilir iş arıyorsanız bulabilirsiniz. Özel yaşamınızda da evli Boğalar, Eşinizin ailesi ile sorunlar yaşayabilir eşinizin adil olmayan yaklaşımlarından dolayı ilişkiyi bitirmeyi düşünebilirsiniz sizlere önerim sakin olun ve hiç bir yanlışın doğruyu mağlup edemeyeceğinin bilinci ile hareket edin. Bekar ya da yeni bir ilişkiye adım atan Boğa’lar aşkın varlığını yaşayıp güvenerek öğreneceğiniz keyifli enerjiler ile karşı karşıyasınız bu hafta.

İKİZLER Burcu
Bu hafta hukuksal ve finansal konularda deneyim sahibi kişilerin uyarılarını dikkate almalı iş birlikleri ile çözüm odaklı hareket etmelisiniz.. Evli İkizler ve bebek bekleyen İkizler burcu kişileri endişelendiğiniz konularda yaşanan olumlu gelişmelerle şükredecek ve korkularınızı arkanızda bırakacaksınız. Evli ve eşi ile sürekli sorunlar yaşayan İkizler ise uzlaşmacı olmayı başardığınız anda ilişkinizin seyri değişebilir olumlu yönde! Bu hafta aracınızın arızalanması ve beklenmedik masraflarla karşılaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan destek görecek maddi manevi sahip olduğunuz özel şeyleri daha iyi sahipleneceksiniz. Hafta sonuna doğru geçmişle alakalı işinizle ilgili bir anlaşmazlığı çözüme kavuşturabilir finansal olarak istikrarı yeniden yakalayabilirsiniz.
İkizler hava değişimi ve iltihaba bağlı sağlık sorunlarına dikkat etmelisiniz. Ayrıca diyet yapıyorsanız dikkatli olmalı aşırıya gitmeden bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye çalışmalınız. Özel yaşamınızda beklenmedik bir teklif yeni bir başlangıç söz konusu olabilir sizler için iç sesinizi dinleyip kendinize güvendiğiniz takdirde.

YENGEÇ Burcu
Bu hafta iş hayatınızda birlikte çalıştığınız kişiler ya da iş ortakları arasında ego yüzünden ciddi sorunlar yaşanabilir baskılar ve iş yükünden kaynaklı sorunları taşımakta zorlanabilirsiniz. Yakın çevreniz çalışma ortamınız ve iş yerinde bu hafta biraz zorlanabilir beklenmedik olaylar ile karşılaşabilirsiniz. Sizlere önerim aklınıza yatmayan hiç bir işin ilişkinin içinde olmamaya dikkat etmelisiniz. Haftaortasından itibaren mülkiyet sahibi olabilmeniz ve işlerinizde ki belirsizlikleri ortadan kaldırmanız için ikili ilişkileriniz deki iletişim iyi ve yararlı sonuçları beraberinde getirecek sizlere. Bekar Yengeçler hızlı başlayan hızla biten ilişkiler kurabilirsiniz. Özel hayatınız başta olmak üzere ortak ilişkiler açısından önemli zamanlar bu konularda köklü değişimler yaşayabilirsiniz. Sürprizlere gebe bir haftadasınız. Evli ya da ilişkisini sorunsuz yürüten Yengeç’ler için ise duyguları yoğunlaştıran tutkunun heyecanın yoğun ve güçlü olacağı enerjiler söz konusu ilişkinizi yeniden yapılandırabilir daha önce olmadığı kadar özel zamanlar geçirebilirsiniz eşinizle. Sağlık: Mide hastalıkları ay boyunca sizleri rahatsız edebilir. Gıdalarınıza yemek düzeninize dikkat etmelisiniz. Baharatlı yiyecekler, birçok sorunlara neden olabilir.

ASLAN Burcu
Bu hafta iş hayatınızda haksızlıklarla karşılaşabilir ve haksızlıkların getirdiği uyanış ile yeni başlangıçların olacağı enerjiler ile karşı karşıyasınız. Doğru hamleler yaparak kendinize daha iyi bir iş bulabilir finansal gelirleriniz de ki artışla rahat bir nefes alabilirsiniz. Diplomatik görevlerde bulunan ve resmi kurumlarda çalışan Aslan burçları yönetici ve üstlerinizle mesafenizi korumalı işinizden olmak korkusu ile onların yanlış işlerine size kurduğu baskılara göz yumarak ortak olmamalısınız. Bu hafta yatırımlar kısa vadede de uzun vade de olumlu sonuçlar verecektir sizlere. Yetenekleriniz size pek çok kapıyı aralayabilir yeter ki kendinize güvenin ve fikirlerinizi ortaya koymaktan çekinmeyin. Özel yaşamınızda Aşk hayatınızda ise evli ve bekar ve ilişkisi devam eden Aslanlar için şahane etkiler söz konusu. Bu hafta Aslan burçları için doğurganlık artıyor, çocuk sahibi olmak için tedavi görenler bu arzularına kavuşabilirler. Çocuk sahibi anne babalar onlarla mutlu olup gurur duyacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hafta boyunca bağışıklık sisteminiz ile ilgili sorunlar yaşamamak için doğal beslenmeye ve uyku düzeninize dikkat etmelisiniz.

BAŞAK Burcu
Yarım kalan işlerinizi tamamlamanız gereken bir haftadasınız. Planlarınız stratejileriniz başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Yeni fırsatlar için elinizde ki işleri tamamlamanız gerekli aksi takdirde biri bitmeden diğerine yönelerek hareket etmek görevlerinizi tamamlayamamanızdan kaynaklanan finansal kesintilere neden olabilir. İş hayatınızda ise iletişimde olduğunuz kişiler ile uzlaşı içinde olmanız fazlası ile önemli sizler için kayıplar ve finansal olarak zorluklar yaşamamak adına. İletişime önem vermeli kendi kendinize yaşadığınız kırgınlık ve kızgınlıklar ile kararlar alıp bunları başkalarının siz söylemeden anlamasını beklememelisiniz. Aksi halde rakipleriniz ya da ortaklarınızdan düşmanca davranışlar görebilir kıskanç insanların sizi zayıf yönlerinizden sıkıştırmaları ile zorlu deneyimler yaşayabilirsiniz. Özel yaşamınızda da kıskanç insanlardan kaynaklanan sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İlişkinizde güven duygusunun her şeyden önemli olduğunu anlayacağınız bir dizi sınavdan geçebilirsiniz. Bekar Başaklar ise kalıcı bir beraberliğe adım atabileceğiniz enerjiler hafta boyunca aşk hayatınızda etkili olacaktır.

TERAZİ Burcu
Bu hafta böbrekler bel ve boyun bölgeniz ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle ilaç kullanımına bağlı sorunlar yaşamak istemiyorsanız fazlası ile dikkatli olmaya çalışmalısınız. Hafta boyunca finansal konularda ortaklıklar ve bilmediğiniz konulara yönelimden uzak kalmalı. Yatırım planlarınızı uygulama noktasında acele kararlar almamalısınız. İş değişikliği ya da kendi içinizde ki kararsızlıklar zarar göreceğiniz düşmanlıklara neden olabilir dikkatli olmalı neler kaybedebileceğinizi göz önünde bulundurarak sahip olduklarınızı daha iyi hale getirmek için çabalamalısınız. İş ve özel yaşamınızda hırsınızın kurbanı olabilirsiniz. Mantıkla hareket etmeli ve sizi uyaran dostlarınızın söylediklerini dikkate alarak hareket etmelisiniz.. Aşk hayatınızda ise davranışlarınızı seçimlerinizi kalbinizle yapıp bencilliklerden uzak durarak kararlar alın.

AKREP Burcu
Bu hafta işinizle ilgili her türlü anlaşmazlık tan uzak durmalı ve bunu önlemeye çalışarak öfkeden uzak uzlaşmacı bir tutum içinde olmalısınız. Ayrıca, hafta boyu ara buluculuk ve yatırımlar ile ilgili konularda dikkatli davranın. Anlaşmazlıklar sizleri yorabilir ayrıca bu hafta aile büyüklerinizin ya da onlardan kalma mülkiyetler ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Hafta boyunca ortaklıkları olan Akrep burçları sorumluluklarını yerine getirmeyen ortaklardan kaynaklı sorunlar ile uğraşabilirler. Hafta boyunca mümkünse, borç almaktan ve vermekten kaçınınız. Anne tarafından herhangi bir aile bireyinin sağlık sorunları sizin için gerginlik ve üzüntü yaratabilir. Hayatınızın kariyer anlamında iyi ve kötü sonuçlarını analiz edin ve eksiklerinizi tamamlamak için harekete geçin. Güçlü bir irade ortaya koymanız gereken bir haftadasınız. Bunu yaptığınız da başarı kesinlikle sizin için gelecektir. Özel yaşamınızda ise başkalarının Dolduruşuna gelebilir kendi söylediklerinizin esiri olarak zor durumda kalabilir ilişkinizde beklemediğiniz bitişler yaşayabilirsiniz.

YAY Burcu
Bu hafta size zarar vermek için fırsat kollayan kişilerin aradığı zaman olabilir. Dikkatli davranın ve fark ettiğiniz her türlü duruma müdahale ederek başarılı olmalarına olanak tanımayın. Özellikle arkadaşlık ilişkilerinizde tuzaklara düşebilir ve bunun yansıması maddi manevi kayıplar yaşayabilirsiniz dikkatli davranın. Özellik ile medya ve benzeri alanlarda çalışanlar için çok güçlü ve şanslı enerjiler söz konusu hırsla hareket etmediğiniz takdirde. Aşk hayatınızda ise yeni bir ilişki hayaliniz varsa bu hafta gerçekleşebilir. Evli ve ilişkisi devam edenler içinse huzurlu ve aşkın yüceldiği enerjiler söz konusu. Bu hafta akılcı ve sakin bir tutumla hareket ettiğiniz takdirde adım adım ilerleyerek ertelediğiniz her şeyi haftaboyunca başarınızla taçlandırabileceksiniz.

OĞLAK Burcu
Bu hafta İş hayatınızda sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. İşinizle ilgili konularda risklerden uzak durmalı doğru kararlar aldığınızdan emin olmalısınız. Bazı önemli kararlar alırken sezgilerinizi dikkate almaya gösterin. Yaşadıklarınızın karşılaştıklarınızın üzerinde fazlası ile durulması, düşünme ve yansımasının önem kazandığı bir haftadasınız. Arkadaşlarınız özellikle geçmişte yollarınızın ayrıldığı arkadaşlarınıza dikkat etmeli onlarla bir araya gelmekten uzak durmalısınız. Bu hafta Arkadaşlık ilişkilerinizde çok dikkatli davranmalısınız beklenmedik bir iftira ile yüzleşmek zorunda kalabilir zorlu günler deneyimleyebilirsiniz. Hafta ortasından itibaren finansal olarak gerçekleştirmeye oldukça yaklaşacak ve yüzünüzü güldüren gelişmeler ile rahat bir nefes alacaksınız. İş değişikliğinden kaçınmalı var olan şartlarınızı korumalısınız. Özel yaşamınızda ise kalbinizden geçenleri sözlerinize yansıttığınız anda korkularınızın boşa olduğunu anlayacağınız keyifli gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlişkilerinde krizler yaşayan Oğlaklar ise süreci sakin kalarak suçlamalarda bulunmadan yönetebilirseniz pişmanlıklar yaşamazsınız.

KOVA Burcu
Bu hafta işinizle ilgili her şeyi doğru planlama ve yönetimle yönlendirmeniz başarılı olmanızı sağlayacaktır. Bu haftabaşarılı girişimleriniz ve işinizde sağladığınız büyüme pek çok kişinin kıskançlığına maruz kalmanıza neden olabilir buna bağlı enerji düşüklüğü ile baş etmekte zorlanabilirsiniz. İşe alım iş başvurusu ya da iş anlaşmalarınızda imza yada sözleşme öncesinde, dikkatle artılarını ve eksilerini tartmalı acele kararlar almamalısınız. İşinizle ilgili gelenekçi düşünceler ve eskiden yaptıklarınızı yapma noktasında ısrarcı olmak sizleri memnun etmeyen sonuçlar ile baş başa bırakabilir. Kendinizi düşüncelerinizi yenilemeli ve özünüze sadık kalarak zamanın getirilerini de akıllıca değerlendirmelisiniz. Finansal konularda harcamalarınızı ay boyunca kontrol altında tutmalı vaatlere göre değil gerçeklere göre planlamalarda bulunup elinizde kini değerlendirmeyi seçmelisiniz.
Özel yaşamınızda ise arkadaşlarınızın etkisi altında kalmadığınız takdirde her şey istediğiniz gibi ilerleyecektir. Bekar Kova’lar ilgi duyduğunuz kişi ile kalıcı bir beraberliğin temel taşlarını oturtabilirsiniz.

BALIK Burcu
Bu hafta kardeşleriniz yada akrabalarınız siz ve eşiniz arasındaki farklılıklar olduğu söylemleri ile kafanızı karıştırmak ilişkinizi bozmak isteyebilirler çok dikkatli davranın. Bu gibi olayların başlamasına dahi fırsat vermeyin. Ortaklıkları olan Balık burçları için bu hafta sıkıntılı gelişmeler ortaktan kaynaklanabilir mali hesaplarınızı kontrol etmeli bilginiz dışında her hangi bir iş yapılıp yapılmadığını denetlemelisiniz. İşinizle ilgili her hangi bir karar almadan önce dikkatle düşünün. Anlaşmaları sözleşmeleri dikkatle okuduktan sonra imzalayın. İşinizle ilgili daha önce yapılan çalışmalardan başarılı sonuçlar alırsınız. Fakat hafta boyunca işinizle ilgili fikirlerinizi ulu orta paylaşmamalısınız. Bekar Balıklar sevgi ve güvene dayalı kalıcı ilişkilere adım atabilirler. Ayrıca ilişkileri devam edenler hafta sonunda evlenme teklifi alabilirsiniz. Hafta boyunca gizli olan şeylere olan ilginiz bilinmeye olan merakınız psikolojinizi bozacak korkuya kapılmanıza ve bu anlamda rahatsızlıklara neden olabilir.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...
Dr.Astrolog Şenay DEVİ