İstanbul’a sevginizi gösterin

İstanbul’a sevginizi gösterin
Uğruna şiirler yazılan şehir “İstanbul” diyerek başlamak istiyorum yazıma. Hangimiz dostlarımızla oturduğumuz masada “ah İstanbul, İstanbul olalı...” nameli Sezen şarkılarını söylemedik ki? Kimilerinin savaştığı, kimilerinin huzur bulduğu, eğlendiği, gezdiği tozduğu bazen de sığındığı liman... Tarihi dokularını, modern havasını, birbirinden lezzetli yemeklerini ve keyifli mekanlarını keşfetmeye doyamadığımız şehrin artık kendine ait bir ödül töreni var; Love İstanbul Ödülleri.

İstanbul’a aşık bir insan olarak haberi ilk gördüğümde çok heyecanlandım. Gelelim projenin detaylarına.

Love İstanbul Projesi
Time Out İstanbul ve Ford işbirliği ile gerçekleşecek olan Love İstanbul Ödülleri; New York, Londra, Tokyo, Lizbon ve Paris'in ardından yeni sezonda İstanbul'u ele geçiriyor. Dünyada 50. yılını kutlayan bu global projenin ödülleri, Aralık 2019’da Love İstanbul Ödülleri olarak sahiplerini bulacak. 25 Eylül Çarşamba günü Setup’da düzenlenen bir partiyle projenin lansmanı gerçekleşti.Ana partnerliğini Ford’un üstlendiği ve Birlikte Güzel’in desteğiyle gerçekleşen projenin diğer partnerleri; Yapı Kredi’nin mobil bankacılık uygulaması World Mobil ve Paha Biçilemez İstanbul projesi ile Mastercard.

Love İstanbul’u yakından tanıyalım
İstanbul’un 39 ilçesini kucaklayarak şehrin yıllardan beri eskimeyen, keşfedilmeyi bekleyen ve yeni durakları ile şehri yeniden keşfedeceğiz. Time Out ekibi hedeflerinin tüm İstanbul’u kanatlar altına alarak kapsamlı bir ağ oluşturup, şehrin her ilçesinin ilginç, güzel, renkli, girişimlerle dolu olduğunun altını çiziyorlar.


"İstanbul'u seviyorum çünkü…", cümlesinin peşinde, yepyeni bir keşif haritası için yola çıkılmış. Kalp işaretli tüm duraklar, Time Out İstanbul'un rehberliğinde ve İstanbulluların önerileriyle şekilleniyor. Her semtin en sevilen dükkanları, simgeleri, restoranları ve kültür sanat mekanları Love İstanbul haritasında kendine yer bulacak.


Restoranlar, dükkanlar, galeriler, konser salonları, kulüpler ve çok daha fazla kategori bizleri bekliyor.

Kalp atışlarını hızlandırmak için
Loveistanbulodulleri.com sitesine üye olarak sizin için İstanbul’un tanımı olan mekanları oylayabilirsiniz. Oy vermek istediğiniz mekan listede yok mu? Hiç dert etmeyin. Aday olarak görmek istediğiniz tüm önerileri kendiniz ekleyebilirsiniz. Oylama Kasım sonuna kadar açık olacak ve en fazla oy alan mekanlar Aralık ayında ödüllendirilecek. Kısacası ödülleri İstanbullular kucaklatacak!