Ufkunuzu açacak 5 kişisel gelişim kitabı

Kişisel gelişim kitaplarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Onlarca kitap arasından seçim yapmak, hangisinden başlamak gerektiğine karar vermek oldukça zor. Karar vermenize yardımcı olmak için ufkunuzu açacak 5 kişisel gelişim kitabını sizler için derledik. İşte, o kitaplar;

\"\"

İYİ HİSSETMEK – DAVID BURNS

En iyi kişisel gelişim kitaplarından biri olan “İyi Hissetmek”, hayata daha geniş ve olumlu bir bakış açısı ile bakmanızı sağlayacak. Anksiyete ile nasıl başa çıkabileceğinizi anlatan bu kaynak aynı zamanda depresyondan kaçınmak ve kurtulmak ile ilgili altın değerinde bilgiler veriyor. Bu tarz kitapları okuduğunuzda günlük hayatınızda gözlem yeteneğinizin arttığını fark ediyorsunuz. Yaptığınız her davranışı anlamaya çalışıyor ve “iyi hissetmek” için çabalıyorsunuz. Elinizden düşürmeyeceğiniz bu kaynak, farkındalığınızı arttırmanız için de birebir. Peki, bu kitabın antidepresan etkisi yarattığını biliyor muydunuz? Çok ilginç değil mi! Okuyun ve yorumlarınızı benimle de paylaşın!

\"\"

THE SECRET – RHONDA BYRNE

“The Secret”, yayınlandığı zamanda gerçekten çok ilgi çekmişti. En çok okunan kişisel gelişim kitaplarından biri olan “Sır”, aldığı tüm övgüleri sonuna kadar hak ediyor. Bolca tavsiye edilen bu kitabın yararlarını daha okurken hissedebiliyorsunuz. Pozitif düşüncelerle, hayat hikâyeleriyle, tamamen olumlu düşünce ve motivasyonlarla dolu bu kitabı bir çırpıda bitirmek isteyeceksiniz. Sır’da “Sır” olarak bahsedilen şey, Çekim Yasası. Özetle, istediğiniz şeyi elde etmiş gibi düşünün, o mutluluğu hissedin ve gerçek olsun! Birçok önemli insan bu sırrı çözmüşler ve başarıyı bu şekilde yakalamışlardır. Çekim yasasını araştırın ve “The Secret”ı okuyun, yararlarına inanamayacaksınız. Bazen ihtiyacınız olan durumlarda size tam olarak şifa olacak bir kaynak çıkar ya karşınıza, işte benim için o kaynak Sır!

\"\"

BEDEN DİLİ – JOE NAVARRO

Joe Navarro emekli FBI ajanıdır ve deneyimlerinden yararlanarak “Beden Dili” kitabını yazmıştır. Anlaması gayet kolay olan bu kitapta görseller de mevcut. Beden dilinin bizlere gerçekten mesajlar verdiğine inanıyor musunuz? İnanmıyorsanız eğer bu kitabı okuduktan sonra inanacaksınız. Yaptığımız her hareketin mutlaka bir anlamı vardır. Bazen kasıtlı bazen de kasıtlı olmadan beden dilimizle karşımızdaki insana düşüncelerimizi aktarırız. Kitabı okuduktan sonra etrafınızdaki insanları gözlemleyin ve analiz etmeye çalışın. Bence çok eğlenceli!

\"\"

59 SANİYE – RICHARD WISEMAN

Diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak bilimsel çıkarımlarla ve akademik incelemelerle dolu olan “59 Saniye”, çok az vakit harcayarak hayatınızı nasıl daha güzel hale getirebileceğinizi anlatıyor. Kim bu kadar kısa bir sürede hayatını değiştirmek istemez ki?

“Nihayet, doğru dürüst araştırmalara dayalı bir kişisel gelişim rehberi. İşi başından aşkın, meraklı, zeki insanlar için mükemmel bir kitap.” Simon Singh

\"\"

BÜYÜK DÜŞÜNMENİN BÜYÜSÜ – DAVID J. SCHWARTZ

Bir şeyi yapabileceğinize inandığınız zaman, zihniniz bunu gerçekten başarmanız için yollar arayacaktır. Her şey sizin elinizde. En güzelini, en iyisini hayal edin ve sizin olsun. Motivasyon alanında uzmanlardan biri olan David J. Schawartz’ın kitabında, hayatınızın her alanında istediğinizi elde etmeniz için size yol gösteriyor. “Büyük Düşünmenin Büyüsü”nü okuyun ve yaşam kalitenizi yükseltin. Fakat en önemlisi inanmak ve istemek, bunu asla unutmayın. Hiçbir şey imkânsız değildir!