Serkan Tatar | Beste Korkmaz röportajı

Ülkemizin yetiştirdiği başarılı modacı payetleri ile moda dünyasına yeni bir trend kazandıran Beste Korkmaz Türkiye’de yakaladığı yükselişin hakkını vererek Deniz Akkaya, Dilay Korkmaz, Almeda Abazi, Işıl Reçber gibi modayı yakından takip eden ünlüleri giydiriyor.

ST: Nasılsınız? Kıbrıs’tan İstanbul’a nasıl başladı moda yolculuğunuz?

BK: Çok mersi aile yaşantım ve iş hayatım şükürler olsun yolunda fakat ülkemizin ve Dünyanın içerisinde bulunduğu durum ve 2020'nin getirmiş olduğu felaketlerden dolayı içimiz buruk..

Dilerim ülkemiz için her şey iyi gider. Aslında İstanbul’a gelişim moda yolculuğumdan önce başladı. Üniversite de ingilizce Uluslararası ilişkiler okudum. Ama küçük yaştan itibaren modaya hep ilgim ve alakam vardı . Bu konuda tevazu gösteremeyeceğim arkadaş gruplarım da hep en güzel giyinen bendim :) Üniversiteden sonra bu ilgimin üzerine gidip eğitimler aldım ve meslek hayatıma bu şekilde başlamış oldum.

ST: Sizi daha yakından tanıyabilir miyiz? Eşiniz futbolcu meslek hayatınızda size desteği oldu mu?

BK: 28 yaşındayım Tam bir akrep kadınıyım . 3 buçuk yaşında bir oğlum var . İşten arta kalan zamanlarda çoğunu eşim ve oğlumla vakit geçirerek harcıyorum. Ayrıca hem kendime hemde onlara alışveriş yapıp kombin hazırlamaya bayılıyorum . Evet eşim futbolcu ve manevi olarak hep bana destek.

ST: Kadıköy'ün en yoğun lokasyonun da showroom açtınız? Nasıl ilerliyor burada neler yapıyorsunuz?

BK: Evet özendiğim bir showroomum ve meşhur bir aynam var . İşlerimde yolunda . kıyafet tasarlayıp diktiğim insanların ikinci ,üçüncü kez gelip elbise istemeleri çok hoşuma gidiyor.

ST: Kişiye özel tasarımlarınız dışında neler yapıyorsunuz?

BK: Koleksiyon hazırlıyorum. Ara ara kapsül çekimler yapıyorum . Daha öncede bir kaç dergide moda üzerine yazılar yazıyordum. Ayrıca benim için değerli olan insanlara da styling desteği veriyorum.

ST: Kendi isminizi taşıyan sıfırdan bir marka oluşturmaya nasıl karar verdiniz?

BK: İlk hayalim buydu . İsteklerinin üzerine giden hırslı bir yapım olduğu için şükürler olsun ki bir gün bile pişman olmadan yolumda ilerliyorum .İnsanların özel günlerinde tercih edilmek hem gurur veriyor hem de çok hoşuma gidiyor.

ST: Meslek hayatınızda hedefleriniz neler? Ünlüler ile çalışmanın kolay ve zor tarafları nedir sizin için?

BK: En büyük hedefim Dünya üzerinde tercih edilen elegan bir marka olmak ve birde Londra’da defile yapmak. İnanın birbirinden değerli insanlarla çalışıyorum ve hiç zorlanmıyorum. İlk önce onları anlayıp daha sonra hizmet verdiğim için iki tarafta da işler kolay ilerliyor.

ST: Eşiniz futbolcu sizin spor ve beslenme ile aranız nasıl? Formunuzu korumak için neler yapıyorsunuz?

BK: Eşim her zaman beslenmesine ve sporuna çok fazla dikkat ettiğinden bizde uzun süredir birlikte olduğumuz için ailecek sağlıklı beslenmeye dikkat ediyoruz. Bana bu konuda çok yardımcı oluyor ama benim kaçamaklarım sıkça oluyor bu yüzden sporla destekliyorum.

ST: Dünya modası ile ülkemizde ki modayı kıyaslamanızı istesek neler söylersiniz?

BK: Aslında artık eskisi kadar geri de olduğumuz söylenemez . Tüm trendleri yakalıyoruz birazcık geç olsada ama risk almayı sevmiyoruz yada fazla iddiadan kaçıyoruz diyelim ..

ST: Hayat felsefeniz nedir?

BK: İstemek başarmanın yarısıdır .İmkansız diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sizde birşeyi başarmak için önce çok istemelisiniz..

ST: 2020 Modası ve renkleri ile ilgili tüyolar istesek sizden?

BK: 2020 cıvıl cıvıl. Kırmızı, turuncu, pembe gibi sıcak tonları sıkça göreceğiz. Asimetrik dekolteler ve büyük kabarık kollar bu sezon yine çok moda . Birde şalvar yüksek bel pantolonlar ve floral desen elbiselerede askılarda bol bol rastlayacağız. Kare burun terlik ve ayakkabıları da unutmayalım.

ST: Türkiye ve Dünyada özellikle ile giydirmek istediğiniz isimler var mı?

BK: Türkiye ‘de çok fazla önemli insanla çalışıyorum . Ama özellikle bir isim söylemem gerekirse Sevgili Sümeyye Boyacı’yı özel bir gününde giydirmek isterim. Dünya da ise Beyonce.

ST: Kendinizde en sevdiğiniz ve sevmediğiniz özellikler nelerdir?

BK: Çok açık sözlü ve net bir insanım bu yönümü bazen çok seviyorum bazen ise hiç sevmiyorum :)

ST: Özellikle ile payetli kumaşları tercih ediyorsunuz bunun sebebi nedir?

BK: Aslında sadece payet ile sınırlandırmamak lazım . Hertürlü kumaşı seviyorum , kullanıyorum da . Sevgili Senay Devi ‘nin söylemiyle yükselenim Boğa olduğu için Işıltıyı ve ışıldatmayı çok seviyorum. Payet kumaşlara ve ışıltılı kumaşlara sevgim bu yüzden sanırım.

ST: Son olarak kadinim.com okurlarına öneri ve tavsiyeleriniz nelerdir?

BK: Her zaman söylediğim gibi moda kendine yakışanı giymektir. Biz mesleğimiz gereği trendleri takip etmemiz gereksede Sizler vücudunuzu tanıyarak giyinirseniz dümdüz basic bir parçayla milyarlar harcamadan çok şık ve elegan gözükebilirsiniz. Biz kadınlar çok güçlüyüz ,hedeflerinizden ve hayatınızdan hiç bir şey uğruna vazgeçmeyin !

Milli Antrenör Boksör Oyuncu
Serkan TATAR