14 Ekim Koç burcunda dolunayın bizlere mesajı

14 Ekim Koç burcunda dolunayın bizlere mesajı


14 Ekim Koç dolunayı, yeniden doğuşun habercisi…


Emek verenler,
Vazgeçmeyenler,
Başkaları ile değil kendi ile yarış halinde olanlar,
Sevenler, sevilene, sevene AŞK ile sahip çıkanlar,
Cesurlar,
Dağılıp, kırılıp, yaralanan ruhlar,
Şifa bulup zümrüdü anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğacaklar!


Dünya ve ülkemizde doğa olaylarında artış sosyal ve politik düzeyde, yasalar, adalet, hukukun üstünlüğü, ifade özgürlüğü gibi konularda yeni yapılanmalar tartışmalar dolunayın yansıyan etkileri olarak karşımıza çıkabilir.

Zorlu ama bir o kadar da ruhlarımızın şifalanacağı, özgürleşeceği bireysel olarak sevginin, değer görmenin, güvenin ne olduğunu daha önce anlamadığımız kadar iyi anlayıp, kıymetini bileceğimiz, iyinin kötüye galip gelip aydınlığa erişeceği enerjiler ile dolu bir dolunay enerjisi bizleri karşılıyor.

Koç Dolunayı değişimler ile dolu enerjileri barındırıyor her birimiz için. Çelişkilerden, belirsizliklerden uzaklaşacağımız kısa ve uzun yolculuklar ile maddi, manevi kendimizi geliştireceğimiz inatçı tavırlardan uzaklaşmayı başarıp istikrarı, huzuru yakalayabilmemizin mümkün olacağı etkiler ile karşı karşıyayız. Ayrıca, etrafımızdaki insanların gerçek niyetlerini fark edeceğimiz, neye dikkat etmemiz gerektiğinin farkına varacağımız, bize zararı olan yanlışlar, yanılgılar yaşamamıza neden olan kişilere karşı dikkatli ve tedbirli davranarak nerede virgüle, nerede nokta koyacağımızı bilerek hareket edeceğimiz enerjiler hakim gökyüzünde. Başarı ya da mutluluğumuzdan rahatsızlık duyan, bizleri kendi menfaat ve çıkarları doğrultusunda kullanan kişileri fark etmemiz ve bu kişilerin geçmişte olduğu gibi bizim iyi niyetimizi suistimal etmelerine son vererek huzur bulup bizi seven değer veren kişiler ile ilişkilerimizi güçlendireceğimiz özel zamanlardayız.


Koç dolunayının enerjisi ile
• Sevmeye önce kendimizden başlamalı,
• Bizi özel, değerli hissettirip, huzur verenleri kucaklamalı,
• Başkalarının doğruları ile kendi doğrularımızdan uzaklaşmamalı,
• Şans kapımızı çalmışken sahiplenmeli,
• Sevmekten, emek vermekten, mücadele etmekten vazgeçmemeli,
• Toleranslı olmalı, maddi, manevi alma-verme dengesini korumalı,
• Fiziksel ve ruhsal sağlımız için gelişime açık olmalı,
• Hayat bize güzel sürprizler hazırlayıp sunarken geçmişteki acılara takılıp kalıp güzelliklerin içinde yer almamız gerekirken kendimizi sınırlandırmamalıyız.

Venüs Akrep burcunda
Hayatımız, iyi bir kelime düşünce, şefkat ya da ortaya koyacağımız bir jestle, yeni huzurlu, mutlu, sevgiye dayalı bir hal alabilir. Direnmek yerine sevmek, emek vermek, vazgeçmeden amalar, keşkeler gibi türlü bahanelerin ardına sığınmadan cesaretli olabildiğimiz takdir de... Unutmayalım hayat cesurları sever!

Mutlu bir insanın enerjisi bir toplumu aydınlatabilir, siyahı beyaza çevirebilir. Aşk uyanışa geçiyor. Pek çoğumuz aşk kavramıyla tanışabiliriz. Emek verilen ilişkilerin yeniden yapılanacağı sevgisini ifade etmekte göstermekte zorlananların kendilerini net bir şekilde ortaya koyup sevmenin paylaşmaktan geçtiğinin farkına varacakları güçlü etkiler enerjiler aşka hayat verip, aşk ile hayat bulmamızı sağlayacak. Bu enerjiler altında üçüncü şahısların allı pullu söylemlerinin etkisi altında kalarak doğru olduğunu bildiğimiz konularda öfke ile kararlar alıp, haklıya haksızlık yapmamıza neden olsun istemiyorsak gözümüzün gördüğü yüreğimizin tasdiklediği doğruları başkalarının kin hırs ve çıkarlarına değişmemeli, adil davranmayı seçmeliyiz. Cevaplar arıyorsak dinlemeli, kendi iç bilgeliğimizi dikkate almayı başarmalıyız. Size yol gösterecek örnek yaklaşım şu olabilir: “Geçmişi sevgiyle kabul ediyor ve bırakıyorum bu benim yaşamımı güvenle sürdürmemi sağlar. Acılarımı bırakıyorum kızgınlıklarımı terk ediyorum yaşam sorumluluğumu kabul ederek. Kalp kırıklıklarımı bırakıyorum anlayış yeteneğimi harekete geçirerek ve sorumluluğumu kabul ediyorum.” İlksel imgelerle konuşan aynı anda bin dilde konuşur. Yakalar ve etkiler. Bireysel ve kişisel fani olana kadar takip eder yükseltir. Kişisel kısmeti insanlığın kısmetine yükseltir ve orada insanlığın kendini her türlü sıkıntılardan kurtarmasını, en uzun geceyi yaşamasını mümkün kılan bütün yardımcı güçleri içimizde uyandırır.


Dr. Astrolog Şenay Devi