Kitap Önerisi | Hekate'nin Kızları

Kazanlar da kaynayan rengârenk iksirler farklı alfabelerde yazılmış kocaman kitaplar geceleri dolunay’ın yanından uçup giden süpürgeli cadılar tüm bunları içinde barındıran yüzünüz de gülümseme oluşturan bir kitap istiyorsanız gece karanlığın da eliniz de kahveniz üzeriniz de battaniyenizle bu kitapla yalnız kalma zamanınız gelmiş demektir.
Başkarakterimiz Erin doğaüstü olaylara her zaman ilgi duymuş fantastik kurgulardan kendine bir dünya kurmuş, giyim tarzıyla zevklerini birleştirmiş tüm bunlara rağmen sıradan olduğunu düşünen bir genç kız…
Bir gün hiç beklemediği bir an da kendini Vhartlox Cadı Akademisinde bulur. Birçok efsanevi mitin hayat bulup eğitim verdiği bu akademi binlerce yıl öncesinde ki efsanelere hatta Titaniçeler Hekate ve Tethys dayanmaktadır.

Yalnız bir durum vardır ki Erin normal zamanlar da dahi içinde ki karanlık bir takım düşüncelerden gerçekleşen kâbus ve dileklerinden korkarken sihirleri ortaya çıktığı zaman her şey daha da karmaşık bir hal alacaktır.
Ve tüm bunların arasında her şey yoluna girmiş görünürken bir genç kız için zaman aşık olma zamanıdır: )
Savaşçılar Birliğinden İan ise güçlü duruşu kendine ait yaraları ve Erin'le aralarında ki ruhsal benzerlikle bu durum için gayet uygun bir adaydır.
Ekin S. Koch’un kaleminden hayal gücüne hayran kalacağınız muhteşem bir kurgu okurken farklı dünyalara adım atacak acaba benim kabul mektubumun da bir yerler de kaybolma ihtimali var mı diye düşüneceksiniz.
Hekate’nin Kızları bir zamanlar baykuş bekleyen tüm çocuklar için yazılmış muhteşem bir kitap… Sevgiyle Kalın...

Evde Kalın...

Takip için @tatlicadininkitapligi