2019’un sonu ve 2020 yılında bizi müthiş filmler bekliyor. Birçok gişe rekortmeni filmin devam filmleri ve birçok iyi yönetmenin yeni filmi gelecek önümüzdeki yıl. Çocuklu sinemaseverlere de birçok animasyonun müjdesini verebilirim. 2020 animasyon filmleri açısından da şenlikli bir yıl olacak. 

Trolls 2, Minions 2 ve The Croods 2 gişede çok iyi iş yapmış animasyonların devam filmleri olarak gelecek. Ayrıca ünlü karakter Scooby Doo nun filmi Scooby de animasyon severlere müjde.

Anne Hathaway’in başrolde olduğu Barbie filmi kız çocuklarına 2020 sürprizi olacak. Wonder Woman 84 yine bir devam filmi. Mulan filmi ise animasyonu gişede çok başarılı olmuş filmin canlı versiyonu. Tüm roller Çinli oyuncuların canlandıracağı film dört gözle beklenmeyi hakediyor.

Aksiyon filmleri açısından bereketli bir yıl bizi bekliyor, Godzilla v.s. Kong iki canavarın hangisi dah güçlü sorusunun cevabını arayacak. Hızlı ve Öfkeli 9. Filmi ile geliyor. GI Joe kesin olmamakla birlikte Bruce Willis’I özleyenlere, Bad Boys For Life ise Will Smith hayranlarına iyi gelecek. Malefiz 2’nin başrolünde Angelina Jolie var, Fantastic Beasts and Where to Find Them 3. Filmi ile yine gişede başarılı olacak. Worl War Z 2 Brad Pitt hayranlarını mutlu edecek. The Six Billion Dollar Man Mark Wahlberg ile 70 li yılların ünlü dizisini beyaz perdeye taşıyor. Dwayne Johnson hayranlarına ise Red Notice filmi iyi gelecek.

Bana kalırsa 2020’ye damga vuracak iki devam filmi var; ilki 34 yıl sonra gelen ve Tom Cruise’un yine başrolde olacağı Top Gun:Maverick ve herkesin merakla beklediği Avatar 2. 11 yıl sonra ancak çekilebilen Avatar 2’nin 10 yıl içinde dört devam filmi daha olması planlanıyor.

Tom Hanks hayranlarına bir bilim kurgu filmi Bios‘un müjdesini verelim, ünlü oyuncu bir robotu canlandıracak. Doctor Sleep bir Stephan King uyarlaması ve 2020 korku filmleri kategorisinde şimdiden merakla beklenmeye başlandı.

Benim en hevesle beklediklerim ise:

Suç filmlerinin başarılı yönetmeni Guy Ritchie’den Toff Guys adlı bir film geliyor, Steven Spielberg 1961 yılında çevrilen West Side Story’yi yeniden çekiyor, filmi değil 1957 tarihli müzikali baz alacağını açıklamış ünlü yönetmen, merakla bekliyorum nasıl bir yorum getireceğini. Benim için tartışmasız sinema tarihinin en iyilerinden biri , Memento, Inception, Interstellar gibi efsane filmlerin yönetmeni Christopher Nolan’ın henüz adı ve konusu hakkında bilgi verilmeyen yeni filmi ise 17 Temmuz 2020’de vizyonda olacak.

Dediğim gibi sinema severleri tatmin edecek bir yıl var önümüzde, tadını çıkaralım.

Sevgiyle ve sanatla kalın.