Haftalık burç yorumları | 29 Temmuz- 4 Ağustos 2019

Gökyüzü bu hafta bize: “Yoruldunuz, içe kapandınız, eski meselelerle çok uğraştınız, hadi artık neşelenin ve harekete geçin” diyor. Aslan burcunda gerçekleşen gezegen koalisyonu, karşımıza birçok alanda fırsatlar çıkararak yeni deneyim ve heyecanlar yaşamamıza vesile olacak ve üzerimizdeki rehavetten kurtulmamıza yardımcı edecek.

Güneş, ışığıyla yaşam enerjimizi arttırırken ay, çoğaltıcı ve motive edici gücüyle yeni başlangıçlara olanak sağlıyor. Venüs, gerçekleştireceğimiz eylemlere güzellik ve keyif katarken, mars da cesurca adımlar atmamıza yardımcı oluyor,

Enerjik, dışa dönük, özgüvenli, iyimser ve fazla gözü kara olacağımız bu haftayı hedeflerimize odaklanarak ama gereksiz riskler almadan, aşırılıklardan uzak ve kontrollü bir şekilde geçirirsek keyif dolu zamanlar bizleri bekliyor.

1 Ağustos Perşembe günü gerçekleşecek yeni aydan sonra bu etkiler daha görünür hale gelecek, Merkür retrosu hafta ortasında biteceği için iletişimsel olarak da hayli rahatlayacağız.

Aşk, romantizm, iş, para, kariyer gibi birçok alanda olumlu gelişmeler yaşanırken ani krizler oluşturabilecek etkiler de ortaya çıkabilir. Bu etkileri hafifletmek ve zarar görmemek adına her konuda dengeli olmalı, bencillikten uzak durarak gereksiz haklılık mücadelesi içine girmemeliyiz. Kendimizi olduğumuzdan daha güçlü, daha zengin ve haklı görme eğilimimiz, yanılmalara ve sonrasında oluşacak maddi manevi zararlara neden olabilir.

HAFTANIN TAVSİYELERİ

  • Dengeli ol!
  • Mütevazi ol!
  • Anlayışlı ol!
  • Kendinin farkında ol!

YÜKSELEN KOÇ

Enerjinizin arttığı, hayatınızda güzel gelişmelerin yaşanacağı, aşk ve romantizm dolu, sevdiklerinizle bolca gezip eğleneceğiniz, sanatsal yeteneklerinizin ortaya çıkacağı hareketli bir hafta sizleri bekliyor. Sevgilinizle çok güzel zamanlar geçirebilir, evliyseniz çocuk sahibi olmakla ilgili planlar yapabilirsiniz. Maddi manevi güzel enerjiler içinde olmanız ve fazla iyimser tutumunuz sizi riskli durumlar içine de sokabilir. Özgüveniniz ve yoğun duygusal enerjiniz sizi tehlikeli aşk maceralarına sürüklerken, kumar ve şans oyunlarında da gereksiz paralar harcayabilirsiniz. bu keyifli sürecin olumlu yanlarına yönelmeli ve kendinizi kontrol etmeyi bilmelisiniz. İş hayatınızda ani yükselişler yaparak sert tutum içinde olabilirsiniz, beraber çalıştığınız kişilere anlayışlı olmalısınız.

YÜKSELEN BOĞA

Mental olarak yorgun olduğunuz, duygusal ve hassas hissedeceğiniz hafta ortasına kadar iletişiminiz çok aktif olmayabilir. Sonrasında artan hevesinizle birlikte evinizle ilgili yeni kararlar verebileceğiniz bu döneme giriyorsunuz. İstediğiniz bir taşınmayı gerçekleştirebilir ya da dekoratif değişiklikler yapabilirsiniz. Yapacağınız değişikliklerde lükse ve estetiğe önem vereceğiniz için harcamalarınız artabilir, kendinize hâkim olamayıp alışverişi abartabilirsiniz. Bu dönem aile içi ilişkiler de öne çıkıyor önemli kararlar alabilir, aile büyükleriyle toplanabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER

Haftanın ilk yarısını parasal işleri yöneterek ve ödemelerle ilgili planlar yaparak geçirebilirsiniz. Perşembe günü yeni ayla beraber enerjiniz ve iletişiminizin oldukça artacağı bi döneme giriyorsunuz. Yeni eğitimlere başlayabilir, sosyalleşebilir, gezilere katılabilir ve ticari ilişkiler kurabilirsiniz. Sosyal medyada çok aktif olacağınız, bağlantılarınızın güçlü olacağı bu haftayı, planladığınız konuları hayata geçirerek değerlendirebilirsiniz. Keyifli ortamlarda güzel diyaloglar içinde olup, güzel haberler alabilirsiniz. Dedikodudan uzak durmalısınız.

YÜKSELEN YENGEÇ

Haftaya başlarken kafanız biraz karışık olabilir, ana odaklanmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Duygusal motivasyonunuz yüksek olsa da geçmişe, anılara özlem duyabilirsiniz. Yeni ayla birlikte bu duygusal moddan uzaklaşıp maddi kaynaklarınızı değerlendirmeli, yatırım arayışlarına girmelisiniz. Bu dönem yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir, maddi anlamda güzel kazanımlar elde edebilirsiniz. Birikimlerinizi yönetirken kontrollü olmalı, gereksiz risklerden de kaçınmalısınız.

YÜKSELEN ASLAN

Birçok alanda yeni başlangıçlar yapabileceğiniz bu hafta size bolca fırsat sunuyor. Hayatınıza katmak istediğiniz size değer ve fayda sunan her şeyi, maddi manevi her girişimi yeni ayla birlikte başlatabilirsiniz. Aşk, kariyer, güzellik adına atacağınız adımlar olumlu sonuçlanabilir. Görünüşünüzde, giyiminizde, yaşam alanınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Romantizmi yüksek bu hafta sevgi gösterileriniz biraz coşkulu, kendinizi ifade edişiniz biraz abartılı olabilir. bu dönem ettiğini duaların ve niyetlerin hayatınızda görünür hale gelmesi mümkün. Güzel şeyler dileyin ve haftanın keyfini çıkarın.

YÜKSELEN BAŞAK

Hayatınızı gözden geçirdiğiniz bu dönem kendinizi pasif ve karamsar hissedebilirsiniz. Bu sürecin birkaç haftaya son bulacağını, yaşamın size de güzel fırsatlar sunacağını unutmamalısınız. Bu süreci dinlenerek, arınarak, ruhsal şifa çalışmaları yaparak daha kolay geçirebilirsiniz. Bu süreci psikolojinizi onarıp güç kazanma fırsatı olarak görmeli, ruhunuzu dinlendirmelisiniz. Rüyalarınıza bu dönem dikkat edin.

YÜKSELEN TERAZİ

Partiler, düğünler, organizasyonlar içinde olacağınız, sosyal anlamda çok verimli bir sürece giriyorsunuz. Yeni insanlarla tanışarak, kendinizi iyi ifade edeceğiniz ortamlar içinde bulunabilirsiniz. Yeni ay size bu alanlarda iş ya da aşk fırsatları sunabilir. Dikkatleri üzerinize çekeceğiniz güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili konularda güzel gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN AKREP

Önemli iş bağlantılarınızın olacağı ve kariyerinizin desteklendiği bir süreç içine giriyorsunuz. Başarılarınızın sonuçlarını alacağınız, takdir edileceğiniz, yaptığınız işlerle ünleneceğiniz bir hafta. Terfi alabilirsiniz. Kariyerinize katkıda bulunacak her türlü girişim başarınızı arttıracaktır. Maddi kazanımlarınızın bir kısmını eğitimlere harcayabilirsiniz. Annenizle ilgili gelişen bazı durumlar aniden küsmeniz ya da barışmanıza neden olabilir.

YÜKSELEN YAY

Hafta ortasına kadar para konuları ve planlamalarıyla ilgilenecek ve sonrasında bu konularda rahatlamaya başlayacaksınız. Bu dönem kendinizi fikirsel olarak büyütecek deneyimler yaşamak isteyebilirsiniz. Bu konuda adımlar atabilir, seyahatlere çıkabilir, akademik çalışmalar yapabilirsiniz. İş ve özel hayatınızın güzel olacağı bu haftadayız. Çalışma ortamında beklenmedik olaylara karşı tedbirli olmalı, iş kazaları yaşanmaması adına önlem almayı ihmal etmemelisiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

Ortaklarınızla faydalı bir iletişim halinde olabilir, maddi anlamda desteklenebilirsiniz. İşlerinizle ilgili doğru adımlar atabilmek için tavsiye almalı, riskli kararlar vermemelisiniz.. Miras nafaka gibi hukuki gündemleriniz olabilir. Eşinizin parasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN KOVA

Eviniz yada çalışma ortamınızda yarım bıraktığınız işleri hafta ortasına kadar toparlayıp bir düzen oluşturabilir, sonrasında eşinizle planladığınız şeyleri hayata geçirip güzel vakitler geçirebilirsiniz. Verimli paylaşımlar yaşayacağınız bu zamanı iyi değerlendirin. Bekar olanlar ilişkisine ciddiyet kazandırmak isteyebilir, evlenmeye karar verebilirler. Evinizden ani bi kararla taşınmak isteyeceğiniz durumlar gelişebilir.

YÜKSELEN BALIK

Hafta başında sevdiğiniz uğraşlarla ilgilenip, çocuklarınıza zaman ayıracağınız faaliyetler içinde olabilirsiniz. Perşembe gerçekleşecek yeni ayla birlikte iş ortamınızda keyifli gelişmeler yaşanabilir, yeni bir projeye başlayabilirsiniz. Bu dönem sağlığınızla ilgili girişimlerde bulunabilir, tedaviye başlayabilirsiniz. Spora başlamak için de uygun bir dönem. Evcil hayvan beslemek isteyenler için çok uygun olan bu hafta, sokaktan bir can sahiplenerek hem kendinize hem de ona iyilik etmiş olursunuz.