Haftalık burç yorumları | 8- 14 Temmuz 2019

Geçtiğimiz hafta güneş tutulmasıyla başlayan etki, hayatımızda yeni başlangıç ve bitişlere zemin hazırlayıp dönüşmeye zorlarken Merkür’ün geri hareketi bizi yavaşlatıp, hatta sıkıntılı süreçler içine sokup bir takım problemlerle uğraştırabilir. 

İletişimde akşama, finansal sorunlar, plansız hareket etmekten kaynaklanan problemler, zihinsel yavaşlama gibi etkilerin hâkim olduğu bu haftayı risk almadan, kontrolsüz güç kullanmadan ve en önemlisi sakin kalarak geçirmeniz, zorlayıcı etkilerin önüne geçip, sizin dirençli daha kontrollü ve farkında bireyler olmanıza katkı sağlayacaktır. Sabırlı olmayı öğrenmemiz gerekiyor.

Haftanın gündemi iletişim kaynaklı sorunlar iken parasal konularda tedbiri elden bırakmamanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda var. Kredi çekmek uygun olmamakla birlikte, finansal konularda kandırılma riskine karşı uyanık olmanız gereken bir zaman.

HAFTANIN UYARISI

Hız yapma!

Ego yapma!

Yeni anlaşma yapma!

Yeni sevgili yapma!

YÜKSELEN KOÇ

Bu hafta ailenizden alacağınız desteğin sizi oldukça rahatlatacağı bir etki söz konusuyken alacağınız tavsiye ya da uyarılardan kriz çıkarma eğiliminde olabilirsiniz. Önerileri eleştiri gibi algılamayıp size fayda ve farkındalık sağlayacak bakış açıları olarak değerlendirdiğinizde kendinize büyük katkı sağlamış olacaksınız. Yeni ilişkiye başlayanlar için sorunlu ve istikrarsız bir etki hâkimken, yarım kalmış aşkların yeniden başlama şansı yüksek. Eski sevgiliniz arayabilir. Devam eden ilişkinizde iletişim sorunu yaşayıp yorulmuş hissedebilirsiniz, süreci sakin kalarak atlatabilirsiniz. Üslerinizle zıtlaşmamaya, harcamalara ve sakarlığa karşı dikkatli olmanızı öneririm. Parasal alanda yanlış kararlar almaya müsait etkilerden dolayı riskli yatırımlardan uzak durmak da fayda var.

YÜKSELEN BOĞA

Kelimelerinizi özenle seçmeniz gereken bu hafta komşu, akraba, kardeş ilişkilerinde sosyal fakat gergin bir ortam oluşabilir. Kalabalık düğün nişan gibi organizasyonlarda bu gerilim daha aktif olup aile bireyleriyle bile tartışma durumu yaşanabilir. Tatlı dilin özellikle iş görüşmelerinde fayda sağlayacağı bu günlerde kırıcı sözler söylememeniz büyüyen sorunlardan sizi koruyarak, yanlış imaj çizmenizin önüne geçecektir. Sosyal çevre ve arkadaşlarınızla geçireceğiniz vakitlerin keyifli geçmesi motivasyonunuzu yükseltebilir. Yurt dışı seyahatlerinde sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER

Sürpriz haberler alacağınız bu hafta çokça şaşırabilirsiniz. Beklenmeyen gelişmelerle birlikte yalan bilgi alma olasılığı da yüksek. Bilgiler ağızdan ağıza anlam değiştirerek size ulaştığında biraz canınız sıkılabilir. Arkadaş ilişkilerinden tatmin olmayabilirsiniz. Parasal konularda zorlanmalar, alacaklarla ilgili gecikmeler yaşayabilirsiniz. Kafa karışıklığı ve kararsızlık içeren bu haftayı sakin ve yalnız geçirmenizi tavsiye ederim. Kendinizi dinlemenin de bir ihtiyaç olduğunu, bazen durmanın içe dönmenin faydalı olabileceğini unutmayın. Kısa yolculuklar, teknolojik cihazlar ve iletişimin bir çok alanında sıkıntı yaşatan Merkür bu hafta sizi biraz zorluyor.

YÜKSELEN YENGEÇ

Kendinizi iyi ifade eder anlayışlı bir tavır ortaya koyarsanız verimli bir hafta sizleri bekliyor. Şefkat ve anlayış sizin en belirgin özelliğiniz, bu hafta herkesi etkileyen Merkür retrosu her türlü iletişimi sekteye uğratsa da sizin tutumunuz bu etkileri yumuşatacak, süreci daha kolay geçirmenizi sağlayacaktır. İkili ilişkilerdeki zorlayıcı etkileri zıtlaşmadan çözmeye çalışmalısınız. Diğer savunmasız olduğunu konu parasal alan. Alışveriş ve para harcama dürtüsünün yoğun olmasından kaynaklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Kişisel ihtiyaçlarınızı bu hafta ertelemeniz yararınıza olacaktır. Yatırımları ertelemeniz finansal bazı yanılgıların önüne geçecektir, kandırılmaya müsait etkilerin hâkim olduğu bu hafta, uyanık olun risk almayın. Kendinizi yormamaya dikkat edin.

YÜKSELEN ASLAN

Kimsenin sizi anlayamadığı algısına kapılabilirsiniz. Motivasyon eksikliği ve tahammülünüzdeki düşüş sizi gergin gösterip ilişkilerinize zarar verebilir. Kırıcı olabileceğiniz bu hafta kontrolünüzü kaybetmeyip sizi sakinleştirecek eylem ve ritüellerde bulunmak zihinsel ve duygusal olarak rahatlatmanızı sağlayacaktır. İmkânınınız varsa kısa bir tatil çok iyi gelebilir. Bu hafta kendinizi ortaya koymayın sadece izlemekle yetinin. Sağlığınıza dikkat.

YÜKSELEN BAŞAK

Yeni arkadaşlıkların, sosyal etkinliklerin, eğlencenin ön planda olacağı bu hafta Merkür retrosunun tesirinden nasibini alıyor tabii. Ancak bilinçli olup tahriklere kapılmayarak sosyal alanda var olmaya devam edebilir keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Eleştirilere açık olup sivri yorumlara maruz kaldığınızda başağın kendinden emin tutumunu “kibarca” sergilerseniz hem çevrenizi etkiler hem de kendinizi pozitif manada kamçılarsınız. Keyifli haftalar.

YÜKSELEN TERAZİ

Açık fikirler ve esnek bakış açısı siz terazilerin en güzel özelliklerinden, bu haftaya öncelikli yaklaşımınız bu olsun. Sosyal alanda kısıtlayıcı etkiler ya da aksaklıklar söz konusu olsa da tesiri güçlü olmadığından ciddi bir sorun oluşturmayacağını düşünüyorum. Gündeminizin iş olacağı bu hafta hayli yoğun ve verimli geçebilir. Tevazu içinde ve her türlü ilişkide empati kurarak hareket etmelisiniz. Hassas diyaloglar sizi korurken başarınıza katkı da sağlayacaktır. Taşınmayla ilgili konularda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP

Akademik çalışmalar ve yurt dışı seyahatler için verimli bir süreç. Eğitim ve gelişiminize katkıda bulunacak her türlü girişim ve araştırma ufkunuzu genişletmek adına büyük fayda sağlayacaktır. Uluslararası ticaret ve yabancılarla kuracağınız bağlantılarda olumlu etkiler hâkim. Hırslara kapılıp kriz oluşturabilme potansiyeli taşıdığınız bu hafta rekabeti sağlıklı bir biçimde sağlamalısınız.

YÜKSELEN YAY

Tamamlanmamış yarım kalmış işlere bu hafta odaklanırsanız iş yükünüzü kolaylıkla hafifletmiş olacaksınız. Önceden aldığınız teklifleri değerlendireceğiniz uygun bir zaman, bu hafta iş değişikliği için müsait ama yeni gelen teklifler için aynı şeyi söylemek yanlış olur. Parasal konularda tedbiri elden bırakmayın. Arkadaş ve aile ilişkilerinde verimli keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

Ailenizle birlikte zaman geçirin, bazen durmanız kendinizi şarj etmeniz gerektiğini unutmayın. Sevdiklerinizin de size ihtiyacı olduğunu fark edip karşılıklı beslendiğinizde sorunların çözüldüğünü, hayatın kolaylaştığını fark edeceksiniz. Desteğe açık olun, bireysel olmaktan ziyade ikili ilişkiler ve ortaklarınızla yapacağınız işlerde olumlu etkilerin olduğu bir dönemdesiniz. İş paylaşımı, artan başarı ve hafifleyen iş yüküyle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

YÜKSELEN KOVA

Geri planda kalmanız özellikle ilişkinizde büyük sıkıntıların önüne geçecektir. Bu kovalar için bu haftaki en önemli tavsiyemdir. Eski sorunların tekrar gündeme geleceği bu hafta iletişimde yanlış anlamalara açık etkiler yıkıcı olabilir.net ve yapıcı bir tutum krizin üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Tahrik ve kışkırtmalara kapılmayıp, içinizdeki o isyankâr tarafı bastırıp sakin kalmaya gayret edin. Çalışıyorsanız işinize odaklanıp enerjinizi o alana aktardığınızda sorunla karşılaşmadan haftayı bitirebilirsiniz.

YÜKSELEN BALIK

Hobilerinize zaman ayıracağınız ve veriminizin bu yönde yüksek olacağı bu hafta, sanatsal olarak başarılı işler ortaya çıkarabilirsiniz. Çocuklarınızla geçireceğiniz zaman verimli ve keyifli geçecektir. İlişkiniz varsa beraber yapacağınız etkinlik veya seyahatlerde güzel anlar yaşayabilirsiniz. Arkadaş ilişkilerinde aynı etkiler maalesef geçerli değil. İş yerinde iletişim kazalarının artacağı bu hafta tedbirli olun ve verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Yazlı iletişimde de sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İş ortamındaki çekişmeler dikkatinizi dağıtmasın.