Yüklerinden kurtul olumlu düşün

Yüklerinden kurtul olumlu düşün


Hepimizin omuzlarında taşıdığı ve nereye gidersek gidelim beraberimizde götürdüğümüz yüklerimiz var. Sanırım artık bu yüklerden kurtulmanın zamanı geldi de geçiyor bile... Zaman on kadar değerli ki keşkeleri bir kenara bırakmak gerek, silkelenip omuzlarımızdan yükleri atmak ve olumlamalarla güç bulup yolumuza devam etmek gerek…


Geçmişi olduğu yerde bırakmak aslında yapılması gereken en önemli adım, geçmişte yaşadıkça bugünden keyif almak ve tadını çıkarmak neredeyse imkansız. Geçmiş ile hesaplaşıp, olan olaylar, kırgınlıklar, acılar, üzüntüler, hayal kırıklıkları, yapılan yanlışlar üzerine sürekli döndürüp döndürüp konuşmayı bırakmak gerek… İnsanız hepimizin duyguları var ve bence hata yapmak çok insani bir davranış önemli olan yapılan hataların tekrarlanmaması ve tüm yaşanmışlıklardan ders çıkararak hayatımıza devam etmeliyiz. Nasıl ki bir yemeği ısıtıp ısıtıp sofraya getirdiğinizde bir bıkkınlık ve tatsızlık olursa geçmiş yükleri de yaşanmışlıkları da gündeme getirmek tatsızlığa ve keyifsizliğe yol açar. Enerjimiz tükenir, yüzümüz asılır sadece nefes alıp vermekten öteye gitmeyen bir hayat olur... Oysaki geçmiş ile olan hesabı kapatıp yeni bir sayfa açmayı, açtığımız o sayfayı mucizelerle güzelliklerle niyetlerimiz ve dileklerimiz ile doldurmayı hepimiz hak ediyoruz.


Geçmişi geçmişte bıraktıktan sonra derin bir nefes alıyoruz artık arınmanın zamanı ve sıkı bir temizlik yapmanın vaktidir. Yük olan olaylardan enerjinizi sömüren ve sizi yoran insanlardan kullanmadığınız kıyıya köşe sakladığınız eşyalardan kurtulma zamanıdır şimdi... Kim bilir belki evinizdeki eşyaların bile yerini değiştirip enerji alanının farklılaşmasını sağlayabilir, sonra giyerim dediğiniz elbisenizi dolaptan çıkarıp, misafire sakladığınız çatal bıçak takımını kullanmaya başlayabilir, her aynanın karşısına geçtiğinizde ne kadar güzel ve değerli olduğunuzu kendinize hatırlatabilirsiniz...


Tüm bunlardan sonra her gün olumlu düşünce zamanı yaratmalısınız kendinize... Olumlu düşündüğünüzde daha mutlu daha dingin daha yaratıcı ve enerjik olduğunuzu hastalıklara karşı daha dayanıklı olduğunuzu fark edeceksiniz. Kaliteli yaşamının ilk adımı kendini sevmek ve olumlu düşünmekten geçer. Bu iyiliği kendinize yapmak için daha ne duruyorsunuz?

Olumlu düşün düşündüklerin gerçek olsun!
“Yüklerinden kurtul yeni bir hayat seni bulsun” sloganı ile gücümüzü elimize almalıyız. Kendiniz için bir şeyler yapmak konusunda hiçbir zaman geç değil çünkü her insan özeldir ama biz kadınlar daha özeliz... Her kadın güzeldir önemli olan içinizdeki o cevherin dışarı çıkmasına izin vermeniz. Bahanelere yer yok hayatımızda hiçbir şey için geç değil... Haydi kendini sev, kendine bak spor yap fazlalık olan ne varsa hayatında kurtul ve devam et.


Birak hayat seni kucaklasın...


Handan Akyel