Haftalık Burç Yorumları | 30 Eylül - 6 Ekim 2019

                                       

YÜKSELEN KOÇ

Bu hafta ikili ilişkilerinizde hareketli, zaman zaman gerilimi yüksek, artan sorumluluklarla bazen yorucu, bir o kadar da keyifli vakitler geçirmeniz mümkün. Birçok duygu durumu ve deneyimi tecrübe edebilirsiniz. Evli olanlar eşleriyle ilgili konular ve sorumluklarla ilgilenebilirler. Bekar olan yada ortaklık kurmak isteyen kişilerin bu dönem daha sakin, tedbirli ve yapıcı bir tutum sergilemeleri süreci sorunsuz atlatmaları adına önemli. Şiddet veya cinsel dürtüsü yoğun olan partnerler ile ilişkilerinize bu dönem dikkat etmeli, süregelen bir sıkıntınız varsa önlem alıp hayatınızı bir düzene sokmalısınız. Haftanın ortasına kadar parasal mevzularla, eş ya da ortaklarınızdan sağladığınız kazanımlarla ilgilenebilir, kredi borcu gibi konularda ödemeler yapabilirsiniz. Sağlığınızı ilgilendiren ufak operasyonlar da mümkün görünüyor. Çarşamba itibariyle daha sosyal ve kültürel alanda kendinizi besleyecek ortamlar içinde olabilir, fikirsel yönden güçlü kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Hafta sonu aileniz ve aile büyüklerinizle ilgili sorumluluklar artabilir yada iş kariyer gibi konulara odaklanıp zihninizi yorabilirsiniz.

 

YÜKSELEN BOĞA

Bu hafta çalışma ortamınız, hizmet verdiğiniz alanlar, mesleki konular, günlük hayatınız ve sağlığınızla ilgili kararlar alabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni ay enerjisini arkanıza alarak yaşam kalitenizi arttıracak özellikle sağlığınızla ilgili girişimlerde bulunabilir, tedaviye başlayabilir ve hayatınıza yeni rutinler ekleyebilirsiniz. Beslenme düzeninizde değişiklik yapmak ve spora başlamak için çok uygun bir dönem. Kendiniz ve sağlığınız adına ihmal ettiğini her konu ileriki günlerde sorun olarak karşınıza çıkabilir ve maddi manevi sizi yorabilir. İkili ilişkiler, eş ve ortaklarınızla ilgili konulara eğiliminizin artacağı bu zamanlar sahiplenici tutumunuz paylaşımlarınızı ve duygularınızı güçlendirebilir lakin kıskançlık duygunuzu dengelemeyi de ihmal etmemelisiniz. Bu hafta sonundan itibaren iş yoğunluğunuzun artacağı gerilimli ve yorucu bir sürece giriyorsunuz. Bu durumu daha kolay atlatmak adına psikolojik ve fiziksel önlemlerinizi almalı, teslim olmalı ve elinizden geleni yapmalısınız.

 

YÜKSELEN İKİZLER

Aşk, romantizm, sanat, eğlence, hobi ve çocuklarınızla ilgili bir çok alanda şanslı etkiler altındasınız. Yeteneklerinizin ön plana çıktığı, hayatınıza renk ve eğlence katacak sosyal faaliyet içinde olacağınız, ilişkilerinizde paylaşımı yüksek, tutkulu zamanlar geçireceğiniz keyifli bir süreçtesiniz. Aksiyon içeren sporlara ve ateşli ilişkilere yatkın olacağınız etkiler de hafta sonu itibariyle kendini göstermeye başlayabilir. Bunlarla beraber çalışma ortamınızı düzenlemek, işinizle ilgi projelerle ilgilenmek, sağlığınızla ilgili tedavi ve girişimlerde bulunmak gibi birçok konuda harekete geçebilir ve uzun süre bu konularla meşgul olabilirsiniz. Hafta sonu alacaklar, ödeme ve krediler gibi konularda çözüm üretebilir, ek kazançlarla ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz.

 

 YÜKSELEN YENGEÇ

Evinizle ilgili düzenlemeler yapabilir, konfor ve estetik içeren dekoratif değişikliklerle uğraşabilir, aile büyükleriyle ilgilenebilir ya da bol bol misafir ağırlayabilirsiniz bu dönem. Hafta sonu itibariyle değişiklik isteğiniz artabilir ve ufak değişikliklerden zorlu tadilat işlerine de yönelebilirsiniz. Yalnız yengeçler bu hafta hayli etkilenecekleri biriyle tanışabilir ve ilişkiye başlayabilirler. Tutkulu, sahiplenici ve yoğun duygular içeren bu kişiyle aranızda ciddi bir bağ kurabilir, geleceğe dönük planlar yapabilirsiniz. Yetenekleriniz ve sanatsal konulardaki becerilerinizin artacağı, ilham perilerinin etrafınızda dolanacağı bir sürece giriyorsunuz, bu zamanı değerlendirin derim. Hafta sonu eşinizle beklentiler ve istekler konusunda anlaşamayabilirsiniz, gerilimden uzak durmalı ve sakin kalmalısınız.

 

YÜKSELEN ASLAN

Ticari girişimlerin hareketli, görüşmeler ve sözleşmelerin yoğun olduğu bir haftaya giriyorsunuz. Yeni eğitimlere başlamak, yakınlarınızla bir araya gelmek, seyahat etmek ve sosyal medya gibi konularda verimli olacağınız bir dönemdesiniz. Ancak Marsın bu alanları hafta sonundan itibaren etkilemesi nedeniyle bu konularda zorlanmalar yaşamanızda muhtemel gözüküyor. Kardeş ve akrabalarınızla gerilimli ilişkiler içinde olabilir, kırıcı bir tutum sergileyebilirsiniz. Yine yapacağınız kısa seyahatlerde hafta sonundan sonra aksaklıklar da meydana gelebilir. Haftanın ilk günleri eviniz ve ailenizle vakit geçirme isteğiniz artabilir,  evli yada yalnız yaşıyorsanız ebeveynlerinizle birlikte olmak isteyebilir, duygusal olarak onlara yönelebilirsiniz. Hafta sonu işyeri yada evinizde düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza dikkat etmeyi de unutmayın.

 

YÜKSELEN BAŞAK

Para konuları, kazançlar ve yatırımların sizin için önemli olduğu bir dönemdesiniz. Bütçenizdeki düzenlemelerle uğraşacağınız, harcamalarınızın özellikle hafta sonundan sonra artmasıyla birlikte çalışıp kazanmaya daha çok odaklanmak zorunda kalacağınız etkiler söz konusu. Haftanın ilk günleri iletişiminiz güçlenebilir eş dost ve yakınlarla bir araya gelebilirsiniz. Komşu yada akrabalarla eğlenceli planlar yapabilir, kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri eviniz ve ailenizle vakit geçirme isteğiniz artabilir. Hafta sonu çocuklarınızla beraber çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz, sorumluluk alırken de eğlenebilmelisiniz. Her türlü ilişkinizde bu hafta kontrollü olmalı, sözlerinize ve kırıcı olmamaya özellikle dikkat etmelisiniz. İkili ilişkilerde de gerilim yaşamanız muhtemel.

 

 YÜKSELEN TERAZİ

Hayatınızı ve geleceğini etkileyen konularla ilgili başlangıçlar yapmak, maddi manevi birçok konuda harekete geçmek için uygun ve verimli bir dönemdesiniz. İş, aşk ve para konularında güzel fırsatlar elde edebilirsiniz. Görünüşünüzle ilgili yapacağınız değişikliklerde de güzel etkiler altındasınız. Cuma günü marsın burcunuza geçmesiyle bu etkiler devam edecek ancak daha fazla çalışmak zorunda kalabilir ve yorulabilirsiniz. Baskın ve daha cesur olabileceğiniz bu dönem iletişimsel kazalar yaşayabilirsiniz, fiziksel sakarlıklara da dikkat. Haftanın ilk günleri para ve kazanç konularıyla daha çok ilgilenebilir, zihninizi meşgul edebilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri iletişim trafiğini artıyor yeni bilgi ve haberler alabilirsiniz. Bazı dedikodular canınızı sıkabilir. Hafta sonu evinizde vakit geçirme isteğiniz artabilir ama ev ve aileyle ilgili konularda bazı zorluklarda yaşamanız mümkün.

 

YÜKSELEN AKREP

Haftaya duygusal ve hassas bir ruh haliyle başlayabilirsiniz. Yakınlarınızdan yada sevdiğiniz kişiden ilgi ve destek bekleyebilir, duygularınızı daha derinden yaşayabilirsiniz. Beklentilerinizin karşılanmadığı hissine kapılıp duygusal çıkışlar yapmamaya özen göstermelisiniz. Bu haftayı hayatınızı gözden geçirmek, sağlığınızı iyileştirmek adına eyleme geçmek ve parasal konuları yöneterek geçirebilirsiniz. Zihninizin daha yoğun çalıştığı ve iletişim becerilerinizin arttığı bir döneme giriyorsunuz. Alacağınız kararlarda daha sağlıklı değerlendirmeler yapabilir, kendinizi iyi ifade edebilirsiniz. Cuma itibariyle motivasyonunuzda azalma yaşayabilir, kendinizi yorgun ve psikolojik olarak rahatsız hissedebilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel sağlığınızı iyileştirmek adına rahatlatıcı ritüel ve çalışmalar yapabilir, spritüel kişilerden destek alabilirsiniz.

 

YÜKSELEN YAY

Sosyal hayatınızın çok hareketli olduğu, davet ve organizasyonlarda bol bol boy gösterdiğiniz, dostlarınızla sıkça bir araya geldiğiniz, iş toplantısı, açılış ve seminerlere katılımınızın arttığı ve bu alanlardan kazançlar elde ettiğiniz verimli bir dönemdesiniz. Kendinizi gösterip yeni iş ve aşk fırsatları elde edebilir sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz bu dönem. Enerjiniz artıyor, yoğun ve hareketli bir döneme giriyorsunuz. Perşembe ve Cuma günleri kendinizi daha rahat hissedebilir keyfi alanlara yönelebilirsiniz. Bu dönem iştahınızın da artmasıyla kilo problemleri yaşamanız mümkün ama enerjinizi spora yönlendirerek dengeyi sağlayabilirsiniz. Hafta sonu ödemeler, harcamalar ve parasal konularla ilgilenebilirsiniz.

 

YÜKSELEN OĞLAK

Geçtiğimiz yeni aydan aldığınız etkilerle birlikte iş ve kariyer alanınızda önemli gelişmeler yaşayabilir, yeni bir işe başlayabilirsiniz. Alacağınız sorumluluklarla kendinizi kanıtlayacak, fiziksel olarak yorulacak ama zihinsel olarak rahatlayacaksınız. Bu olumlu etkilerle birlikte Cumadan itibaren mars enerjisi devreye girecek ve sizi bu konularda biraz zorlayacak gibi görünüyor. İş yerinde yada aile büyüklerinizle gerilimli durumlar yaşayabilirsiniz, geçici bir süreç olduğunu unutmamalı ve motivasyonunuzu düşürmemelisiniz. Perşembe ve Cuma günleri duygusal olarak daha hassas hissedebilirsiniz kendinizi. Yalnız kalmak ve manevi alana yönelmek isteyebilir yada sevdiklerinizin şefkatine ihtiyaç duyabilirsiniz. Hafta sonu maddi manevi ciddi kararlar alma eğilimde olabilirsiniz. Duygusal konularda önemli bir süreç içine girebilirsiniz.

 

YÜKSELEN KOVA

Eğitim ve akademik konular, hukuksal meseleler, uluslararası işler, uzak yerlere yapılacak seyahatler gibi konular yoğun şekilde gündeminizde olacak. Hayatınızda hareket ve aksiyonun artacağı bu dönem bolca seyahat edebilir, yeni kültürlere merak duyabilir, yabancı bir ülkeye taşınma düşüncesi içinde olabilirsiniz. Eğitim ve işle ilgili konular yüzünden yine uzak yolculuklar yapmanız mümkün. Haftaya iş ve kariyer konularına yönelerek ve bu alanlarda girişimler yaparak başlayabilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri arkadaş toplantıları, organizasyonlar ve eğlenceli aktivitelerle güzel vakitler geçirebilirsiniz. Hafta sonu daha içe dönük enerjiler hakim olacak ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Rüyalarınızda artış olabilir.

 

YÜKSELEN BALIK

Parasal konular, ortaklaşa elde edilen kazançlarla ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir bu hafta. Yapacağınız girişimler olumlu sonuçlanabilir ve rahatça kredi çekebilir ve başkalarından parasal destek görebilirsiniz. Cumadan itibaren harcamalarınızda meydana gelebilecek artış nedeniyle sonraki süreçte parasal sıkıntılar da yaşamanız mümkün. Gelir gider dengesini sağlamak adına bu hafta önlemler almak yararınıza olacaktır. Haftanın ilk günler eğitim, seyahat ve kültürel konulara ilginiz artabilir ve bu alanlara yönelebilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri kariyer konularına yönelebilir ve önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hafta sonu sosyal hayatınız hareketleniyor, eş ve dostlarınız bir araya gelebilir ve yeni kişilerle tanışabilirsiniz.

 

Mutlu Haftalar,

 

Astrolog  Şeniz Çelebi