Kitap Önerisi | "Aşk Tatili"

Dünyanın mevcut durumundan yoruldum biraz nefes almak gülümsemek istiyorum diyorsanız eğer sizi bu tarafa doğru alalım. Karşınız da;
Ekin Atalar’dan “Aşk Tatili”
Azra'nın İstanbul’dan Selanik'e kadar uzanan aşkı buluş hikâyesine hoş geldiniz...
Evettt esas kızımız Azra Birgen ona göre hayatında ki şanssızlıkların yalnızlığının bugüne kadar aşkı bulamamasının baş sebebi isminin anlamı hele bir de soy ismi ile birleşince tamamen kısmetinin kapandığını kendi ağzından şu cümlelerle okuyoruz.
“Ben Azra Birgen. Yirmi dokuz buçuk yaşındayım. Son derece prensipli bir insan olduğum için, bugüne kadar adımın ve soyadımın hakkını vererek yaşadım. Yani, adım gibi el değmemiş bakire kız, delinmemiş inci, ayak basılmamış kum; soyadım gibi yalnız ve yalnızlığa alışkın bir genç kız olarak hayatıma devam ettim. Birkaç küçük ilişki dışında da hayatımın erkeğini henüz bulabilmiş değilim. Sanırım Allah benim belamı verdi.”

Ama hayat hep de böyle gitmez ya değişme noktası anneannesinin gideceği Yunan Adaları Tatilinden vazgeçip benim yerime sen git demesiyle başlıyor.
Gemiye bindiğinde de her şey normal yalnız tek bir problem var gemi de kim varsa yolcuların hepsi 80 yaş üstü insanlar bir hafta ne olacak ki dayanırım diyor ama asıl olay Panayota isimli bir kadının burada çok sıkılırsın sen Selanik de bu gemiden in deyip torunu Taki'nin numarasını vermesiyle başlıyor.

Sonun da dayanamayıp gemiden inen Azra’nın Selanik de yalnız başına kalması ve sonunda dayanamayıp Taki’yi araması ve sonrasında gelişen olaylar sizin içinizi ısıtırken eğlendirecek…
Zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerde birkaç saat de olsa sizi mutlu edebilecek harika bir kitap bence okumalısınız.
Evde Kalın…
Sevgiyle Kalın…
Takip için @tatlicadininkitapliği